Ruch Światło-Życie

Ruch Światło-ŻycieRuch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, osoby zakonne oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie” ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska. Założycielem Ruchu Światło-Życie jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Wspólnota Ruchu Światło-Życie pragnie wychowywać Nowych Ludzi przez trwającą całe życie formację, czyli kształtowanie, wzrastanie i uczenie się. Dzieje się to w ciągu całego roku, ale takim wyjątkowym czasem jest okres wakacji, kiedy to w różnych miejscach odbywają się piętnastodniowe rekolekcje oazowe. W każdym z tych dni w sposób szczególny rozważana jest jedna tajemnica różańca świętego. Poszczególne dni rekolekcji są dokładnie zaplanowane. Jest czas na Eucharystię, spotkania w grupach, modlitwę, ale też śpiew, taniec, zabawę lub wycieczki w góry. W tym wszystkim staramy się dostrzegać Boga i oddawać Mu swoje życie. 

Parafialna wspólnota oazowa spotyka się w piątki. Spotkania są zróżnicowane, dlatego każdy może w nich znaleźć coś dla siebie. Oazy formują się w małych grupach. Opiekunem duchowym czyli moderatorem jest br. dk Adam Stramski. 

 

Zrobiliśmy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia polegał na wymianie wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Pracy podjęła się i wykonała ją renomowana Firma Rduch, która wyceniła całość na kwotę 35 200,- zł.
Dotychczas udało nam się zebrać ok. 3/4 należności za tę inwestycję.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…