Pielgrzymka parafialna | Galeria fotografii

27 maja 2019

W dniach od 27 do 30 maja 2019 roku odbywała się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, Niepokalanowa, Warszawy, Lichenia i Torunia. Chociaż grupa była stosunkowo niewielka (23 osoby), udało się ostatecznie wyjechać na pielgrzymi szlak, który prowadził nas przez ważne dla Polaków sanktuaria. Na samym początku nawiedziliśmy Jasną Górę z cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. W kaplicy Matki Bożej uczestniczyliśmy w Eucharystii. Mieliśmy też czas na osobistą modlitwę. Z Częstochowy udaliśmy się do Ożarowa Mazowieckiego, gdzie mieliśmy zaplanowany nocleg w domu Księży Pallotynów. Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do oddalonego o 25 km Niepokalanowa. Tam mogliśmy w muzeum św. Maksymiliana Kolbe poznać drogę do świętości tego wielkiego czciciela Niepokalanej. Następnego dnia ruszyliśmy na Warszawę. Zaczęliśmy od imponującej i pięknej Świątyni Opatrzności Bożej, a potem nawiedziliśmy grób bł. Jerzego Popiełuszki, tak bliskiego naszej parafii. Po obiedzie czekała na nas Starówka oraz Łazienki Królewskie. Niestety po południu w Warszawie padał deszcz, momentami bardzo obfity, co utrudniało trochę zwiedzanie, niemniej dobry humor nas nie opuszczał. Trzeciego dnia ruszyliśmy na zachód w stronę Torunia, zatrzymując się na Mszę św. oraz obiad w sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Po południu dotarliśmy do Torunia do pięknego sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Ostatni dzień przeżyliśmy na starówce toruńskiej. Tam czekał na nas swoisty "gwóźdź programu" - Żywe Muzeum Piernika, które koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli ktoś go dotychczas nie widział, albo raczej: jeśli ktoś go nie przeżył. Na zakończenie wypłynęliśmy przy pięknym słońcu i błękitnym niebie na czterdziestominutowy rejs statkiem po Wiśle. Zaś po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Bytomia. Dane nam był przeżyć na prawdę piękny czas. Kto nie pojechał, niech teraz żałuje! 

Fotografie: br. Jacek Waligóra OFMCap

Fotografie w wyższej jakości nadające się do wydruku można pobrać TUTAJ

 

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…