Na dwóch krańcach Oceanu Indyjskiego | Galeria zdjęć

10 listopada 2018

Pochodzący z Radzionkowa br. Krzysztof Kurzok, kapucyn, na co dzień mieszka w klasztorze kapucyńskim w Innsbrucku, w Austrii. Nierzadko jednak odwiedza kapucyńskie misje na Madagaskarze oraz w Indonezji, za które to misje jest odpowiedzialny jako sekretarz misyjny. Stąd też jego niemała znajomość tych odległych krajów, którą podzielił się z naszymi parafianami w czasie swojego krótkiego pobytu w Polsce. W sobotę, 10 listopada o godz. 17:00 w naszej kawiarence odbyło się spotkanie, w czasie którego br. Krzysztof opowiadał o swojej pracy, o życiu misjonarzy, o potrzebach misji, a także o ciągle jeszcze młodych wspólnotach Kościoła na Madagaskarze i w Indonezji. Swoje opowieści br. Krzysztof ubogacił pięknymi zdjęciami oraz śpiewem i grą na gitarze. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za czas, który nam poświęcił, za możliwość posłuchania go i bycia razem z nim w rodzinnej atmosferze. Życzymy bratu Krzysztofowi dużo wytrwałości w posłudze dla misji. Niech Pan daje mu siłę, wytrwałość oraz radość. 

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…