Uroczystość św. Franciszka | Galeria zdjęć

04 października 2018

Dla nas, chrześcijan żyjących w XXI wieku, uroczystość św. Franciszka z Asyżu jest z pewnością zaproszeniem do dokonania rewizji życia na ile udaje nam się żyć Ewangelią. Biedaczyna przeżył swoje życie stając się niejako alter Christus - drugim Chrystusem, który przeszedł przez tę ziemię. A jak to wygląda z nami? Czy traktujemy Ewangelię na tyle poważnie, że odbija się ona w naszym życiu, że widać ją w naszych postawach, życiowych wyborach, ...itd.? Ten dzień kazał nam pytać się o "temperaturę" naszej wiary... Franciszek kochał cały świat, dlatego dziś nikt nie kwestionuje jego świętości. 

Nasze świętowanie odbywało się głównie po południu i wieczorem. O godz. 16:30 miał miejsce obrzęd poświęcenia zwierząt domowych. Zaś o 18:30 sprawowaliśmy Eucharystię ku czci Świętego, której przewodniczył br. Łukasz, nasz proboszcz. Kazanie wygłosił br. Bolesław Konopka, dawny proboszcz w naszej parafii. Jako że był to dzień imienin naszego brata Franciszka Żura, pamiętaliśmy o nim w naszych modlitwach i życzeniach. A po Mszy św. mogliśmy się też spotkać jako bracia i siostry na agapie w kawiarence parafialnej. Wszystko to udało się upamiętnić dla nas przez:

pana Mirka Szostaka

 

oraz
przez panią Martę Barańską

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…