70 lat FZŚ i Transitus | Galeria zdjęć

03 października 2018

Tegoroczny obchód uroczystości św. Franciszka z Asyżu zbiegł się z 70. rocznicą powołania do istnienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy naszej parafii. W związku z tym, w dniu 3 października 2018 roku, sprawowaliśmy uroczystą Eucharystię, której przewodniczył i kazanie wygłosił br. Bolesław Konopka OFMCap, proboszcz naszej parafii w latach 1993-1999. Po Mszy św. uczestniczyliśmy w nabożeństwie upamiętniającym śmierć św. Franciszka z Asyżu, które nazywa się Transitus od łacińskiego słowa przejście. Ten refleksyjny wieczór wprowadził nas w samą uroczystość Biedaczyny będącą dla nas także okazją do zyskania odpustu zupełnego. 

Fotografie: Mirosław Szostak 

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…