U Ojca Pio na Przeprośnej Górce | Galeria zdjęć

22 września 2018
foto: br. Jacek Waligóra OFMCap

Pielgrzymka do Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy wyruszyła niewielkim autokarem spod kościoła parafialnego w sobotę, 22 września o godz. 12.30. Pielgrzymią grupę tworzyli czciciele św. Stygmatyka w liczbie 27 z br. Jackiem Waligóra OFMCap jako przewodnikiem grupy. W czasie drogi mogliśmy pomodlić się różańcem - modlitwą, którą tak bardzo kochał św. Ojciec Pio, a także zapoznać się z ideą akcji modlitewnej: "Czyścimy czyściec z Maryją i Ojcem Pio". Był też i czas na rozmowy. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy odrobinę czasu dla siebie i o godz. 15.00, po przedstawieniu wszystkich przybyłych grup przez br. Romana Ruska OFMCap, krajowego koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio, rozpoczęliśmy modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie wyruszyliśmy, aby rozważać kolejne stacje z Krzyżowej Drogi naszego Pana. Rozważania w oparciu o pisma św. Ojca Pio prowadził br. Roman. Pomocą w modlitwie były niewątpliwie imponujące stacje Drogi Krzyżowej rozłożone w pobliżu Sanktuarium. Chyba sam Ojciec Pio zadbał o to, aby była też odpowiednia pogoda. Rzeczywiście mieliśmy piękne słońce... Po tej pięknej i pełnej refleksji modlitwie wróciliśmy do kościoła i modliliśmy się różańcem, który wprowadził nas w Eucharystię. O godz. 17.00 do ołtarza wyszli kapłani, którym przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Byliśmy Bogu wdzięczni za piękne słowa homilii, które m.in. ukazały św. Ojca Pio jako tego, który walczył o zbawienie dusz. I chociaż był zraniony, ciągle kochał tych, do których został posłany. Zraniony kochał... Po Eucharystii wyruszyliśmy w stronę Sanktuarium na Jasnej Górze, aby zaglądnąć jeszcze w oczy Matki, naszej Jasnogórskiej Pani. Udało się to jednak tylko niektórym ponieważ rzeczą bardzo trudną było dostanie się do wnętrza kaplicy, ze względu na wielką rzeszę pielgrzymów. Niemniej trwaliśmy tam aż do modlitwy apelowej, której przewodniczył ks. bp Jan Szkodoń z Krakowa. Po Apelu Jasnogórskim wyruszyliśmy w drogę powrotną i już grubo po godz. 23.00 wróciliśmy do Bytomia wdzięczni Bogu, Jego Matce oraz św. Ojcu Pio, za dar pielgrzymowania. Dla nas wszystkich było to przeżycie piękne i ubogacające. 

 

Fotografie - br. Jacek Waligóra OFMCap: 

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…