Czciciele Ojca Pio na skupieniu | Galeria zdjęć

17 lutego 2018

Tradycyjnie początkiem Wielkiego Postu czciciele św. Ojca Pio z całego regionu śląskiego, obejmującego w sumie aż cztery diecezje: katowicką, gliwicką, bielsko-żywiecką oraz sosnowiecką, przeżywali swój dzień skupienia. Tym razem spotkanie to miało miejsce w Czechowicach – Dziedzicach w parafii św. Andrzeja Boboli w dniu 17 lutego 2018 roku. Przedstawiciele naszej bytomskiej Grupy Modlitwy Ojca Pio w liczbie 20, wyruszyli busem skoro świt. Towarzyszyli nam w drodze także bracia kapucyni: br. Jacek Waligóra, duchowy opiekun oraz br. Franciszek Żur. Po przybyciu do celu naszej wyprawy mogliśmy się trochę rozglądnąć oraz zająć sobie miejsca w kościele. Dzień skupienia rozpoczął się o godz. 10:00 powitaniem poszczególnych Grup Modlitwy. Ks. Zygmunt Klimt, odpowiedzialny za Grupy Modlitwy Ojca Pio w Archidiecezji katowickiej, ogłosił na samym początku spotkania, że przybyło aż 400 czcicieli Stygmatyka, przynależący do 29 wspólnot w całym regionie. Na spotkaniu było też 10 kapłanów oraz 3 diakonów. Po powitaniu rozpoczęła się Droga Krzyżowa, a po niej miała miejsce konferencja na temat Krzyża w życiu św. Ojca Pio, którą powiedział do nas br. Jacek Waligóra. Potem była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Zygmunt, a homilię wygłosił br. Jacek. Dzięki wielkiej gościnności miejscowej Grupy Modlitwy św. Ojca Pio po Mszy św. udaliśmy się na poczęstunek do pobliskiej sali gimnastycznej. W galerii można m.in. zobaczyć jak to wyglądało. Niestety nie da się ani opisać ani pokazać smaku przygotowanych potraw i smakołyków… Były po prostu wyśmienite. O godz. 14:30 znowu przyszliśmy do kościoła, gdzie czekała na nas sceniczna opowieść o św. Ojcu Pio pt.: „Naznaczony przez Boga – autorytet duchowy naszej współczesności”. Całość naszego czuwania zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. Do Bytomia wróciliśmy około godz. 17:00 dziękując Panu Bogu ze ten piękny i ubogacający nas dzień wielkopostny.

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…