Ferie z Bogiem w Pieninach | Galeria zdjęć

28 stycznia 2018

W dniach 28 stycznia – 2 lutego odbył się młodzieżowy wyjazd w Pieniny organizowany przez wspólnotę Ruchu Światło – Życie. Zgrany zespół łącznie z odpowiedzialnym br. Arturem Władkiem liczył 16 osób. Młodzi gościli w Krościenku n. Dunajcem u Sióstr Służebniczek.

Poszczególne dni wspólnej wyprawy naznaczone były ważnym elementem duchowym. I tak pierwszy dzień koncentrował się wokół prawdy o tym, że Bóg wybiera człowieka, drugi próbował znaleźć odpowiedź na pytania w jaki sposób człowiek odpowiada na usłyszany głos Boga. Trzeciego dnia młodzież mogła zauważyć, że wspólnota jest miejscem wzrostu życia chrześcijańskiego, a czwartego dnia mogła odkrywać w jaki sposób, korzystając ze swoich zdolności, ubogacać tych, do których jesteśmy posłani.

Pośród duchowych zmagań był także czas na odpoczynek. Warto tutaj wspomnieć wspólne wyjścia na okoliczne górskie szczyty: Sokolica, Czerteź, a także pasmo Trzy Korony.

Ostatniego dnia niektórzy z młodych zauważyli, że był to dobry i ubogacający czas przebywania z innymi, we wspólnocie, a także i przede wszystkim z Bogiem.

Prośmy, aby dobry Bóg umacniał młodych, dawał im wytrwałość i odwagę, która pozwala Bogu odpowiadać tak. 

Pogoda płata nam różne figle. Tak czy inaczej zrobiło się już zimno.

Jeśli chcemy czuć się w kościele komfortowo, 

musimy włączać ogrzewanie, a to ma swoją cenę...

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde wsparcie jest ważne i liczy się!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…