Skwer św. Matki Teresy z Kalkuty | Galeria zdjęć

18 października 2017

W dniu 18 października 2017 niewielki skwer znajdujący się na terenie naszej parafii w pobliżu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który nosi nazwę św. Matki Teresy został ubogacony poprzez zamontowanie baneru z myślami pozostawionym przez Wielką Opiekunkę Najuboższych. Uroczystość może nie była bardzo wielka, ale warto ją zauważyć w nurcie życia naszej parafii... Po powitaniu gości przez br. Łukasza, proboszcza odczytana został uchwała Rady Miasta zmieniająca formalnie nazwę skweru, który odtąd nosi nazwę skweru Św. Matki Teresy z Kalkuty (wcześniej Błogosławionej). Następnie proboszcz poprowadził modlitwę słowami litanii do św. Teresy. Potem odsłonięto baner ze słowami Matki Teresy, które też zostały odczytane wobec wszystkich zebranych. Całość działa się w obecności relikwii Świętej, które też zostały uczczone. Po odsłonięciu banera, zebrani przeszli do kościoła i uczestniczyli w modlitwie różańcowej. Kolejne tajemnice opatrzone były również słowami i myślami Matki Teresy. Warto może częściej spoglądać na tę niewysoką, drobniutką kobietę, która stała się potężnym głosem ubogich wobec możnych tego świata. 

 

Wymieniamy okna w kościele. Dołóż swój grosik...

Wymieniliśmy już 10 dużych okien bocznych, 3 okna okrągłe na chórze organowym oraz jedno nad prezbiterium. Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…