80 lat konsekracji kościoła | Galeria zdjęć

22 października 2017

Nasz kościół parafialny został konsekrowany 80 lat temu, dokładnie 31 października 1937 roku. Od tego dnia świątynia nasza służy wiernym katolikom jako miejsce spotkania z Bogiem. Stąd też zaplanowaliśmy nasze  dziękczynienie w parafii za dar naszej świątyni, w której Bóg w przedziwny sposób działa. To On czyni nas samych świątyniami, w których mieszka Duch Święty, o czym przypomina okolicznościowy baner umieszczony nad drzwiami kościoła. Główne uroczystości związane z 80 rocznicą konsekracji kościoła miały miejsce w niedzielę, 22 października. Na każdej Mszy św. głoszone było okolicznościowe kazanie, śpiewaliśmy uroczyste Te Deum, a na zakończenie - już po ogłoszeniach - mogliśmy trochę zagłębić się w historię tego wyjątkowego budynku, przez wielu nazywanych "okrąglakiem", słuchając i oglądając przygotowaną prezentację multimedialną. Po Mszy św. o godz. 10:30 zaśpiewała schola dziecięca "Źródło". O godz. 16:30 były uroczyste nieszpory eucharystyczne, a po nich koncert wokalny pani Ewy Urygi. Wszystko to wyrażało naszą wdzięczność wobec Boga, który wybrał sobie nasz kościół jako miejsce uświęcania kolejnych pokoleń parafian. Za wszystko Bóg niech będzie uwielbiony!

 

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…