Czuwanie z Ojcem Pio | Galeria zdjęć

23 września 2017

Jak co roku czciciele świętego Ojca Pio we wrześniu zebrali się w Częstochowie na całonocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Tym razem czwarta niedziela września (ten termin jest zarezerwowany dla grup św. Ojca Pio) wypadła w rocznicę odejścia świętego do domu Ojca, czyli 23 września. Przybyło ponad tysiąc wiernych z całego kraju — zarówno większe zorganizowane grupy autokarowe, jak i mniejsze. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15:00 na Przeprośnej Górce koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie br. Roman Rusek, krajowy duszpasterz Grup Modlitwy Ojca Pio, przywitał przybyłych i poprowadził drogę krzyżową. O godz. 17:00 siostry Apostołki poprowadziły różaniec ubogacony myślami świętego Stygmatyka, a po nim odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Nikodem - franciszkanin. Także on wygłosił piękne kazanie do licznie zebranych czcicieli Ojca Pio. Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez biskupów odpowiedzialnych za małżeństwa w Polsce. Niestety, ze względu na wielką liczbę pielgrzymów, nie udało nam się wejść do Kaplicy Cudownego Obrazu. Z drugiej strony jest to jednak piękny znak tego, że ciągle tak wielu przybywa do Matki ze zranionym Obliczem, aby u niej szukać ukojenia i pociechy. Arcybiskup Wacław Depo przywitał grupy modlitewne św. Ojca Pio i wyraził wdzięczność za nocne czuwanie, które rozpoczęło się tuż po Apelu. Jednakże my w tym czuwaniu już nie braliśmy udziału, ale wróciliśmy do domów radośni i ubogaceni spotkanie z Panem Bogiem, Jego Matką oraz wiernym sługą, św. Pio z Pietrelciny.

 

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…