Odpust i festyn parafialny | Galeria zdjęć

17 września 2017

W niedzielę, 17 września nasza parafia świętowała doroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Właściwym dniem odpustu był 14 września, jednakże ze względów praktycznych obchód został przeniesiony na najbliższą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. kazania na temat Krzyża Świętego głosił br. Tomasz Protasiewicz OFMCap, wikariusz prowincjalny z Krakowa. On też sprawował sumę odpustową o godz. 12:30. Po sumie zaplanowana była procesja eucharystyczna wokół kościoła, jednakże ze względu na rzęsisty deszcz trzeba było z niej zrezygnować i zadowolić się symboliczną procesją we wnętrzu świątyni. O godz. 15:30 rozpoczęły się uroczyste nieszpory odpustowe, a po nich festyn parafialny. Chociaż deszcz ciągle padał, to jednak wielu parafianom udało się przyjść, aby przynajmniej przez chwilę zatrzymać się przy stoiskach oferujących dobrą kawę, ciasto, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem czy smażoną na grillu kiełbasę... Było też i coś dla ducha... Na scenie trwały występy, które umilały czas aż do godziny 18:30, kiedy to zaczął się finał "zabawy cegiełkowej". Całość zakończyła się przed wieczorną Mszą św. o godz. 19:00. Bogu niech będą dzięki za dobroć, życzliwość i zaangażowanie tak wielu ludzi dobrej woli, dzięki którym mogliśmy poczuć się na nowo braćmi i siostrami w tej samej rodzinie parafialnej.

 

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…