Pielgrzymka do Piekar Śląskich | Galeria fotografii

01 września 2019

Jak co roku, w pierwszą niedzielę września, wyruszyła spod naszego kościoła pielgrzymka do Piekar Śląskich. O dziwo, tegoroczna grupa była znacznie liczniejsza niż w poprzednich latach. Nie ginie więc duch ofiary w narodzie! Grupie towarzyszył br. Piotr Borys, kapucyn. Pielgrzymowała też nasza siostra zakrystianka, s. Salomea. Ze śpiewem i modlitwą na ustach i w sercu grupa podążyła do naszej Orędowniczki w piekarskim sanktuarium. Na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej oraz ul. Powstańców Śląskich do naszej grupy dołączyła też gromada pielgrzymów z parafii Świętej Trójcy. Na miejscu, w Bazylice Piekarskiej, uczestniczyliśmy we Mszy św. przed wizerunkiem naszej Matki, Najświętszej Maryi Panny, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, jak w roku 1983 nazwał ją św. Jan Paweł II. A po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się na Kalwarię, aby razem rozważać Drogę Krzyżową. Późnym popołudniem powróciliśmy do domu, zmęczeni drogą, ale ubogaceni duchowymi darami. Za dobrą pogodę i za szczęśliwą drogę jesteśmy wdzięczni Panu Bogu oraz naszej Mateńce. 

Fotografie: Sebastian Cessak

 

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…