Wspólnota biblijna Emmanuel

Wspólnota Biblijna Emmanuel powstała jako owoc trzeciej edycji Kursu Alfa, w czasie którego wybrzmiały słowa Pisma Świętego: Dz 2, 42-47 oraz J 17, 16-19. To one stały się inspiracją do powstania Wspólnoty, co ostatecznie dokonało się 14 czerwca 2014 r. Odtąd Wspólnotę cechuje dynamiczny rozwój.

W centrum znajduje się Słowo Boże, którym modlimy się, rozważamy je i staramy się nim żyć, dzielić jego owocami w życiu, stosując metodę lectio divina, która pozwala coraz bardziej otwierać się na osobę Jezusa Chrystusa. Charyzmatem naszej wspólnoty jest słuchanie Słowa Bożego, ewangelizacja i uwielbienie Jezusa. Patronką wspólnoty jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta. Celem wspólnoty jest dążenie do prawdziwej i zażyłej więzi z Jezusem, osobista przemiana serca i życie na drodze nawrócenia. Momentem o fundamentalnym znaczeniu jest uznanie Jezusa za jedynego Pana i Zbawiciela. Naszą codzienność chcemy przeżywać trwając w łasce uświęcającej, spotykając się z Jezusem w Eucharystii oraz na osobistej i wspólnotowej modlitwie. W ten sposób realizuje się też prawda zawarta w nazwie naszej Wspólnoty: Emmanuel znaczy bowiem „Bóg jest z nami”.

 

Opiekunem wspólnoty jest brat Łukasz Kopeć, zaś liderem wspólnoty jest Radosław Miemiec

 

Spotkania w każdą środę od godz. 18.00 do ok 20.00.

Kalendarz: liturgia.kapucyni.pl/emmanuel

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…