Wspieramy Dzieło Ojca Pio

Nasza parafia od lat współpracuje z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, które od 2004 roku niesie pomoc ludziom ubogim, głównie bezdomnym.

Jako parafia wspieramy promocję tego ważnego projektu charytatywnego, który istnieje po to, aby każda osoba bezdomna mogła znaleźć lub odzyskać dom. Misją Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest wspieranie i towarzyszenie osobom zagrożonym bezdomnością i ubóstwem oraz pomoc w wychodzeniu z sytuacji bezdomności, pomoc społeczna rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieranie edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. W ten sposób Dzieło realizuje w praktyce słowo Jezusa: „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie (…) Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

Twórcy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio od początku tworzyli miejsce, w którym możliwa byłaby zmiana. Nie chodziło o to, by wydawać ubogim coraz więcej bułek, ale o to by ludzie nie musieli po te bułki w ogóle przychodzić. Dziś Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to dwa nowoczesne centra pomocy, zespół specjalistów i przyjaciół... i historie ludzi, których zły los odmienił się dzięki dobroci bliźnich. Więcej informacji na stronie: dzielopomocy.pl 


Konkretnym wsparciem Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest m.in. przekazanie 1 % podatku. Wystarczy wskazać w rozliczeniu rocznym numer:

KRS 0000217272

W imieniu podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio serdecznie dziękujemy!

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…