Świetlica środowiskowa Arka

Świetlica została utworzona przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w roku szkolnym 2000/2001. Bodźcem powstania była statutowa działalność Stowarzyszenia oraz rozmowy z pedagogami szkół zgłaszającymi braki wiadomości u wielu dzieci. Głównym zadaniem wolontariuszy-opiekunów jest douczanie dzieci i młodzieży z takich przedmiotów jak: matematyka, historia, chemia, języki: angielski, francuski, niemiecki. Oprócz programu dydaktycznego, prowadzimy pogadanki z dziedziny estetyki, kultury, religii, zachowania, itp. Organizujemy posiłki dla dzieci. Angażujemy dzieci do uczestnictwa w okolicznościowych przedstawieniach: jasełka, scenki poetyckie związane z Dniem Chorego, Dniem Matki, Festynem Odpustowym, Jubileuszami. W świetlicy organizujemy dzieciom: „opłatek” i „jajeczko”, Dzień Dziecka, dyskoteki, konkursy o różnej tematyce. W okresie wakacyjnym staramy się wysyłać dzieci na wspólny wakacyjny odpoczynek. Często na rzecz dzieci współpracujemy z parafialną Caritas.

Wychowawcami i opiekunami w Świetlicy są państwo Teresa i Janusz Radołowie.

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…