Schola Dziecięca "ŹRÓDŁO"

Schola Dziecięca "Źródło" przy Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Bytomiu powstała w 2013 r., a jej prowadzeniem zajęła się młodzież oazowa Alicja i Dawid Świrk, oraz Agnieszka Kuźniecow. Pomocą służyła s. Patrycja Mirosławska. Od 2017 r. Scholę prowadzi Pani Dorota Dakszewicz, muzyk i pedagog, a wspomagają ją Krzysztof Misiuna, Anita Bitnerowska i s. Patrycja Mirosławska. Opiekę duchową nad Scholą sprawuje br. Piotr Borys. Schola uczestniczy w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30 ubogacając wspólną modlitwę swoim śpiewem. W czasie prób śpiewu, które odbywają się w niedzielę o 9.30 w domu katechetycznym, dzieci uczą się piosenek i pieśni religijnych, doskonalą technikę śpiewania i grę na instrumentach.

Zarówno w roku 2018 r. jak też w roku 2019 Schola brała udział we wspólnym kolędowaniu w naszej parafii i w Charytatywnych Koncertach Świąteczno – Noworocznych (2018, 2019) w parafii Świętej Trójcy w Bytomiu. Występowała ponadto podczas festynów parafialnych w naszej parafii. Dzieci ze Scholi uczestniczyły w zorganizowanym dla nich wyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich we wrześniu 2018, włączyły się w zabawy: Mikołajkowe i urodzinowe. W czasie ferii w roku 2019 dzieci wyjechały na trzydniową wycieczkę do Nysy i okolic. 

Osoby gotowe wesprzeć Scholę grą na instrumencie oraz dzieci pragnące śpiewać na chwałę Pana Boga, serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Zapisy dzieci do Scholi odbywają się w niedzielę na próbach lub po Mszy św. o godz.10.30.

Próby Scholi odbywają się w niedzielę o godz. 9.30 w domu katechetycznym. 

 

Wyjazd do Kolejkowa

W sobotę, 19 października Schola Źródło przeżywała swój wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Kolejkowa w Gliwicach. Poniżej kilka zdjęć:

 

Uroczystość św. Cecylii

Tak świętowaliśmy uroczystość św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Dnia 22 listopada o godz. 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji wszystkich zaangażowanych w śpiew kościelny w naszej parafii, a po Mszy św. spotkaliśmy się przy herbacie i ciastku w naszej parafialnej kawiarence. 

 

Warsztaty robienia lampionów

Dzieci ze Scholi włączyły się także w warsztaty robienia lampionów na Roraty w naszej kawiarence w dniu 23 listopada. 

Publikacja fotografii dzieci za zgodą ich rodziców

 

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…