Schola Dziecięca Źródło

fot.: Marta Barańska

Schola Dziecięca Źródło przy Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Bytomiu powstała w 2013 r., a jej prowadzeniem zajęła się młodzież oazowa Alicja i Dawid Świrk, oraz Agnieszka Kuźniecow. Pomocą służyła s. Patrycja Mirosławska. Od 2017 r. Scholę prowadzi Pani Dorota Dakszewicz, muzyk i pedagog, a wspomagają ją Krzysztof Misiuna i s. Patrycja Mirosławska. Opiekę duchową nad Scholą sprawuje br. Piotr Borys. Schola uczestniczy w niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30 ubogacając wspólną modlitwę swoim śpiewem. W czasie prób śpiewu, które odbywają się w soboty o godz. 11.00, dzieci uczą się piosenek i pieśni religijnych, doskonalą technikę śpiewania i grę na instrumentach.

W minionym 2018 r. Schola, brała udział we wspólnym kolędowaniu w naszej parafii i w IV Charytatywnym Koncercie Świąteczno – Noworocznym w parafii Świętej Trójcy w Bytomiu, który odbył się w styczniu 2018 r., a w czerwcu wystąpiła podczas festynu parafialnego. Dzieci ze Scholi uczestniczyły w zorganizowanych dla nich wyjazdach: we wrześniu 2018 r., do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich, a także w zabawach: w Mikołajkach i zabawie karnawałowej.

Każdą osobę, gotową wesprzeć naszą Scholę śpiewem lub grą na instrumencie, serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Zapisy dzieci chętnych do śpiewania w Scholi odbywają się w soboty na próbach, lub w niedzielę po Mszy św. o godz.10.30.

Próby Scholi odbywają się w sobotę o godz. 11.00 w domu katechetycznym.

 

fot.: Marta Barańska

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…