Boże Narodzenie

Fragment mozaiki I.M. Rupnika SJ

Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan Niebiosów obnażony... 

W Jezusie narodzonym z Dziewicy Maryi w Betlejem przychodzi do nas Bóg, aby nas zbawić. Ta dobra nowina ogłoszona została nie tylko przed dwoma tysiącami lat pasterzom na polach wokół Betlejem, ale jest ona głoszona nam wszystkim w Kościele. Bóg dzisiaj wchodzi w ten świat, w nasze życie, w życie naszych rodzin, w życie naszej parafii i przynosi nam zbawienie. Jest Emmanuelem - Bogiem z nami, dlatego w tym Dzieciątku położonym na sianie w Żłobie objawia się jako Bóg bliski, jeden z nas. Niech ta radosna nowina dotrze do naszych serc i umysłów, abyśmy potrafili odkryć radość, której nie są w stanie przyćmić żadne radości tego świata. 

Z okazji Świąt Narodzenie Pańskiego życzymy Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła, aby ten czas pozwolił Wam odkryć i na nowo przeżyć prawdę, że Bóg jest blisko nas, obecny w naszym życiu, nierzadko mającym kształt szarej codzienności. On jest i kocha! Niech więc wszystko w Nim stanie się nowe, pełne sensu, zbawione!

Życzymy Wam zdrowych, pełnych pokoju i radości Świat Bożego Narodzenia oraz błogosławionego Nowego Roku!

 

Wasi duszpasterze
Bracia kapucyni

Bytom, Boże Narodzenie '2018

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…