2 stycznia 2022 – 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wizyty kolędowe. W tym roku mają one charakter typowo modlitewny tj. kapłani nie będą zatrzymywać się dłużej w domach wiernych. Pamiętajmy też o wymogach sanitarnych podanych w dekrecie biskupa. Plan kolędy dostępny jest w gablotach, na stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej. Ofiary „kolędowe” można składać też do skarbony w kościele.

 2. W najbliższym tygodniu ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

 3. Także dzisiaj można nabyć Informator Parafialny na rok 2022 za dobrowolną ofiarą. Będzie dostępny po Mszach św. wraz z gazetami.

 4. W środę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze święte jak w niedzielę. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na potrzeby misji. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Poświecimy także wodę, którą można przynieść na Mszę św., by następnie samemu pokropić swoje mieszkania, tam gdzie nie było kapłana.

 5. Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędem Miejskim w Bytomiu, pragną serdecznie zaprosić na Orszak Trzech Króli, który w dniu 6 stycznia 2022r., kolejny już raz, przejdzie ulicami miasta. Nasza parafia to grupa III, żółta (Azja) wyrusza z ul. Dworcowej o 14.30. Szczegóły na plakacie.

 6. W piątek, 7 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci,  młodzieży i dorosłych od godz. 18.00. Kapłani udadzą się do chorych w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 18.30.

 7. W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:. Edward WUNSIK lat 78 z ul. Woźniaka oraz ojciec Jeremiasz TRUŚ, zmarł w nowej Soli w wieku 92 lat, w 62 roku życia zakonnego i 58 roku kapłaństwa. Był m.in. administratorem naszej parafii w latach 70-tych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…