26 grudnia 2021 – Święto Świętej Rodziny

 1. Przeżywamy Oktawę uroczystości Narodzenia Pańskiego. Są to dni szczególnej radości i wdzięczności Bogu, który stał się człowiekiem. W duchowym przeżyciu tego czasu pomagają nam znaki, które są widoczne także w naszej świątyni parafialnej. Dlatego wyrażamy słowa wdzięczności za przygotowanie kościoła do świąt: s. Salomei, Grupie dekoracyjnej, br. Franciszkowi i wszystkim pomocnikom. Dziękujemy za ich zaangażowanie, za poświęcony czas i dobrze wykonaną pracę.

 2. W zeszłą niedziele na ogrzewanie kościoła wraz z wpłatami na konto parafii zebraliśmy 5765 zł. Serdecznie dziękujemy!

 3. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. W piątek, 31 grudnia, wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok. Eucharystia dziękczynna już z formularza Bożej Rodzicielki o godz. 17.00 z uroczystym Te Deum, za którego odśpiewanie można zyskać odpust zupełny. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. O północy Msza św. w kaplicy św. Franciszka.

 5. W sobotę, 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. 1 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca: o godz. 9.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

 7. W niedzielę, 2 stycznia o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 8. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć Informator Parafialny na rok 2022 za dobrowolną ofiarą.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alicja BUCZKIEWICZ lat 67 z ul. Woźniaka, Zofia GRABOWSKA lat 60 z ul. Strzelców Byt., Ewald BROJA lat 64 z ul. Olimpijskiej, Jan BAJGER lat 73 z al. Legionów oraz Herbert WACŁAWEK lat 65 z ul. Olimpijskiej Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 10. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dalszego radosnego świętowania Bożego Narodzenia i pięknych chwil w gronie najbliższych.

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…