5 grudnia 2021 – 2.  Niedziela Adwentu

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, którego celem jest wsparcie Kościołów lokalnych na terenie dawnego Związku Radzieckiego. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy dobrowolną ofiarą, którą będzie można złożyć do puszki. 

 2. W czasie Adwentu zapraszamy na: 
  • Roraty odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. 
  • Modlitwę poranną Kocioła – Jutrznię od poniedziałku do piątku, razem z I Wspólnotą Neokatechumenalną, która będzie odprawiana już w kaplicy św. Franciszka o godz. 6.00 rano. 

 3. We wtorek, 7 grudnia o godz. 17.00 spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, w salce katechetycznej. Zapraszamy. 

 4. W środę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą odprawiane jak w zwykły dzień. Msza św. w intencji Ojczyzny wyjątkowo o godzinie 8.00. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy na adorację do kościoła i przeżycia jej jako Godziny Łaski. Wieczorem o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ruchu Światło-Życie. 

 5. We wtorki 7, 14 i 21 grudnia od godz. 10.00 parafialny zespół Caritas będzie wydawał paczki świąteczne dla ubogich parafian. 

 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi brat Roman Rusek, kapucyn. Już teraz zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na spotkanie z Panem w Jego słowie, na modlitwę oraz na przygotowanie się do przedświątecznego sakramentu pokuty i pojednania. 

 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, jak również opłatki. W tygodniu świece i opłatki można nabyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 

 8. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na wizyty kolędowe. Za tydzień ogłosimy plan kolędy. Dziękujemy serdecznie za zgłoszenia.

 9. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 16 grudnia po wieczornej Mszy św. 

 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności spośród naszych parafian: śp. Kazimiera MAZUR lat 83 z ul. Strzelców Byt. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz owocnego przeżywania Adwentu.

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…