14 listopada 2021 – 33. Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje tam niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Szarbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. Caritas zorganizował już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

 2. W piątek, 19 listopada swoje imieniny obchodzi s. Salomea, nasza zakrystianka. Już dziś życzymy jej wiele radości, łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz zapraszamy na Mszę św. w jej intencji w piątek o godz. 18.30.

 3. Grupa dekoracyjna zaprasza na wspólne wyrabianie ozdób przeznaczonych do naszego kościoła w przyszłą sobotę o godz. 9.00 do kawiarenki parafialnej.

 4. Rozpoczynając od przyszłej niedzieli aż do końca sezonu grzewczego składka w każdą trzecią niedzielę przeznaczana będzie na ogrzewanie. Przypominamy, że nie zbieramy już tzw. tacy, ale ofiary na naszą świątynię można zawsze składać do skrzyni z tyłu kościoła. Bóg zapłać za ofiarność i troskę!

 5. Za tydzień z inicjatywy Abp Stanisława Gądeckiego zbiórka do puszek na rzecz migrantów.

 6. Serdecznie prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę oraz o ile to możliwe poinformować o tym swoich sąsiadów. Dziękujemy.

 7. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:. Ryszard GRZEGORCZYK lat 82 z ul. Woźniaka, Christine GNIDA lat 76 ul. Legionów oraz o. Konstanty Dryja, kapucyn, lat 88, zmarł we Wrocławiu. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…