31 października 2021 – 31. Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na misje 6100 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

 2. Ze względów losowych nie udało się zdążyć z wymianą miecha w organach. Z tego względu nie będzie też dzisiaj zapowiadanego koncertu, który zostaje przeniesiony na sobotę 6 listopada po wieczornej Mszy św.

 3. Zapraszamy na organizowany dzisiaj w Bytomiu „Wieczór Świętych”. O godz. 18.30 w kościele św. Jacka będą odprawione uroczyste nieszpory ze śpiewem gregoriańskim, po których wyruszy procesja z relikwiami świętych do kościoła Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy dzieci przebrane za swoich ulubionych świętych do uczestnictwa w procesji.

 4. W poniedziałek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku zapraszamy na procesję i modlitwę różańcową na cmentarzu, która rozpocznie się godz. 15.00 przy bramie cmentarza od strony ul. Kraszewskiego. Po modlitwie na cmentarzu kawiarenka parafialna będzie otwarta od godz. 16.00. Zapraszamy.

 5. Od jutra, przez cały listopad będziemy odmawiali różaniec za zmarłych, których imiona zostały złożone na kartkach wypominkowych.

 6. Podobnie jak w poprzednim roku odpust zupełny za zmarłych mogą zyskać ci wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych w ciągu dowolnych ośmiu dni listopada (mogą być od siebie oddzielone), a nie tylko od 1 do 8 listopada, jak to było dotychczas. Obowiązują oczywiście przy tym zwykłe warunki odpustu zupełnego.

 7. We wtorek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Wszystkie Msze św. w tym dniu to Msze św. wypominkowe za naszych drogich zmarłych.

 8. Także w Dzień Zaduszny młodzież bytomska zaproszona jest na nabożeństwo różańcowe za zmarłych na cmentarzu „Mater Dolorosa” o godz. 19.30.

 9. Odwiedzając cmentarze zwróćmy uwagę na potencjalnych kieszonkowców oraz na nieuczciwych ludzi chcących sprzedać skradzione z cmentarza rzeczy. Policja szczególnie prosi także i uważność na drogach.

 10. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

 • I czwartek miesiąca – o godz. 18.30 Msza św. dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Liturgię przygotowuje tym razem Oaza i LSO. Po Mszy św. spotkanie dla odpowiedzialnych za grupy parafialne w kawiarence z bratem Rafałem Pysiakiem, wikariuszem prowincjalnym.

 • I piątek miesiąca – kapłani będą odwiedzać chorych z Komunią św. od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży – od godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych od godz. 18.00.

 • I sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz różaniec, również w intencji wynagradzającej. W tym dniu także publiczny różaniec wynagradzający na rynku w Bytomiu o godz. 12:00. Rozpoczęcie i zakończenie w kościele Wniebowzięcia.

 1. Msza św. w int. Żywego Różańca ze zmianą tajemnic w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

 2. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.30 spotkanie rodziców dzieci komunijnych w kościele.

 3. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii –można składać do skrzyni z wypominkami, która stoi z tyłu kościoła za ławkami po lewej stronie.

 4. Serdecznie prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę.

 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:. Jolanta ŚLUSAREK lat 70 z ul. Fałata. Wieczny odpoczynek jej dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…