24 października 2021 – 30. Niedziela Zwykła

 

 1. Zbiórka do puszek na wyminę popsutego miechu w organach kościelnych (miał już ok 80 lat) oraz wszystkie indywidualne ofiary wyniosły w sumie 8500 zł. Wymiana już się rozpoczęła. Dziękujemy za hojne wsparcie. Ofiary, które pozostaną zostaną przeznaczone na dodatkowe tzw. śniegołapy, które zamierzmy zamontować na dachu nad głównym wejściem do kościoła w najbliższym czasie.

 2. Już dziś chcemy ogłosić, że ufając Bożej Opatrzności planujemy malowanie naszej świątyni za rok, jesienią 2022 roku.

 3. Nabożeństwo uzdrowienia połączone z błogosławieństwem olejami św. Szarbela odbędzie się w piątek, 29 października o godz. 19.30.

 4. Za tydzień w niedzielę, 31 października obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na koncert organowy na już odnowionych organach o godz. 17.45 w wykonaniu pana Marcina Gada.

 5. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii –można składać do skrzyni z wypominkami, która stoi z tyłu kościoła za ławkami po lewej stronie.

 6. Serdecznie prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę.

 7. Dzisiejsze ofiary z wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na misje. Przed kościołem można nabyć znicze – cegiełki na Caritas po 5 zł.

 8. FZŚ organizuje zbiórkę zużytych baterii na misje w Republice Środkowoafrykańskiej. Baterie można składać do niebieskiego pojemnika na parkingu.

 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:. Franciszek BUCZKOWSKI lat 90 z ul. Olimpijskiej, Jerzy KRZEMUŃSKI lat 68 z ul. Olimpijskiej, Manfred KOCHON lat 82 z al. Legionów, Alina CHOJNACKA lat 76 z ul. Olimpijskiej oraz Wojciech SKIBIŃSKI lat 64 z ul. Fałata. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…