17 października 2021 – 29. Niedziela Zwykła

 

 1. Ofiary zebrane do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosły 2882zł, serdeczne Bóg zapłać za wsparcie dla ubogiej młodzieży.

 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na wyminę popsutego miechu w organach kościelnych. Bardzo prosimy o wsparcie.

 3. W poniedziałek, 18 października obchodzimy w Kościele święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia, w intencji których chcemy ofiarować naszą modlitwę różańcową o godz. 18.00. Tego dnia przypadają także imieniny br. Łukasza Kopcia, naszego proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji imieninowo-urodzinowej o godz. 18.30.

 4. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w sobotę, 23 października o godz. 8.00 na Mszę św. a po niej na nabożeństwo ku czci Stygmatyka.

 5. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii – będzie można składać do skrzyni z wypominkami, która będzie stała z tyłu kościoła za ławkami po lewej stronie. Kartki można składać także w zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić podczas Mszy św. w Dzień Zaduszny oraz na Różańcu przez cały miesiąc listopad. Jałmużnę dla ubogich można składać do puszki św. Antoniego.

 6. Serdecznie prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę przez stronę internetową lub na kartkach leżących na stolikach z tyłu kościoła, które potem należy wrzucać do skrzyni na ofiary. Wystarczy podać tylko adres zamieszkania. Zachęcamy aby poinformować swoich sąsiadów.

 7. Za tydzień w niedzielę ofiary z wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na misje. Przed kościołem będzie można też nabyć znicze – cegiełki na Caritas.

 8. Chór Francesco serdecznie zaprasza na koncert w niedzielę 24 października w parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku. Szczegóły na plakacie.

 9. FZŚ organizuje zbiórkę zużytych baterii na misje w Republice Środkowoafrykańskiej. Baterie można składać do niebieskiego pojemnika na parkingu.

 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:. Śp. Adrian TOMCZYK lat 91 z ul. Jaworowej, Józef BADURA lat 63 z ul. Fałata oraz Jadwiga PAKUSZEWSKA lat 75 z al. Legionów. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…