10 października 2021 – 28. Niedziela Zwykła

 

 1. Zbiórka do puszek na Caritas parafii i diecezji wyniosła 875 zł. Bóg zapłać.

 2. Dzisiaj już po raz 21. obchodzimy w Kościele Niedzielę Papieską., której hasło brzmi „Nie lękajcie się!”. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek zasilą konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera kształcenie ubogiej młodzieży.

 3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy: w dni powszednie o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki.

 4. W środę o 18.30 Msza św. w intencji Radio Maryja i dzieł z nim z nim związanych.

 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na organy kościelne, w których należy wymienić tzw. miech. Był on już wielokrotnie naprawiany, ale ostatnio popsuł się całkowicie. Koszt wymiany to ok 6500 zł. Bardzo prosimy o wsparcie. Przez najbliższe tygodnie siostra będzie grała na organach elektronicznych.

 6. Także za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin oraz indywidualne błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem.

 7. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii – będzie można składać do skrzyni z wypominkami, która będzie stała z tyłu kościoła za ławkami po lewej stronie. Kartki można składać także w zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić podczas Mszy św. w Dzień Zaduszny oraz na Różańcu przez cały miesiąc listopad. Jałmużnę dla ubogich można składać do puszki św. Antoniego.

 8. Serdecznie prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę przez stronę internetową lub na kartkach leżących na stolikach z tyłu kościoła, które potem należy wrzucać do skrzyni na ofiary. Wystarczy podać tylko adres zamieszkania.

 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Zofia SZCZERAŃ lat 75 z ul. Olimpijskiej oraz Mariola MROZEK lat 48 z Placu Rodła. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…