3 października 2021 – 26. Niedziela Zwykła

 

 1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy: w dni powszednie o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki.

 2. W poniedziałek, 4 października przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu można w naszym kościele zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego Franciszka, jak również naszego Franciszka Żura, którego chcemy polecać Panu Bogu podczas Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy na świętowanie w kawiarence.

 3. Ponadto tego dnia także tradycyjnie pobłogosławimy zwierzęta domowe. Błogosławieństwo odbędzie się przed kościołem o godz. 16.30.

 4. Informujemy, że paczki żywnościowe dla najuboższych parafian będą wydawane przez Caritas we wtorek od godz. 10.00.

 5. We wtorek, 5 października Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza wszystkich zainteresowanych duchowością Stygmatyka na comiesięczne spotkanie formacyjne o godz. 17.00.

 6. W czwartek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań o godz. 18.00, a po nim na Mszę św. dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Liturgię przygotowuje tym razem Żywy Różaniec.

 7. W piątek, 8 października, zapraszamy na różaniec o godz. 18.00 oraz na Mszę św. w intencji ojczyzny. W tym dniu przypada 37. rocznica obecności bł. księdza Jerzego Popiełuszki w naszej świątyni w roku 1984. Serdecznie zapraszamy do modlitwy!

 8. Dziecięca schola Źródło zaprasza na cotygodniowe spotkania w soboty o godz. 11.00 w domu katechetycznym.

 9. Brat Zbigniew nowy opiekun ministrantów informuje, że zbiórki odbywają się w sobotę o godz. 9.30 oraz w niedziele po Mszy św. o 10.30. Serdecznie zapraszamy

 10. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako 21. Dzień Papieski, którego hasło brzmi „Nie lękajcie się!”. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek zasilą konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera kształcenie ubogiej młodzieży.

 11. W niedzielę, 10 października, przypadają imieniny s. Danieli, przełożonej sióstr i katechetki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantki o godz. 10.30.

 12. Po konsultacjach z Radą Parafialną i Ekonomiczną ustaliliśmy, że wizyta duszpasterska tzw. kolęda będzie dla wiernych, którzy zgłoszą takie pragnienie. Jesteśmy gotowi odwiedzić wszystkich parafian, mając jednak na względzie charakter naszej wizyty nie chcemy, aby ktoś czuł się zobligowany nas przyjmować, gdy zapukamy. Szczególnie w obecnym czasie są wierni, którzy mogą obawiać się zarażenia. Braku zgłoszenia nie potraktujemy jednak jako odmowę. Ponadto brak zgłoszenia nie wyklucza z kolędy, jeśli ktoś później o nią poprosi. Serdecznie jednak prosimy, aby do końca listopada zapisać się na kolędę przez stronę internetową lub na kartkach leżących na stolikach z tyłu kościoła, które potem należy wrzucać do skrzyni na ofiary. Wystarczy podać tylko adres zamieszkania.

 13. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas parafii i diecezji.

 14. Zachęcamy do lektury Głosu Ojca Pio, dwumiesięcznika o życiu duchowym w cenie 5 zł.

 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:. Jerzy MANDLA lat 71 z ul. Strzelców Byt. oraz Henryk KRĘSKI lat 77 z ul. Klonowej. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…