26 września 2021 – 26. Niedziela Zwykła

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Stolicę Apostolską 2172,54 . Serdecznie dziękujemy.

 2. We wtorek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 na skwerze św. Matki Teresy z Kalkuty (skrzyżowanie ul. Strzelców i Woźniaka) będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą w tym dniu na ulicach miast świata. Serdecznie zapraszamy.

 3. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele będziemy odprawiali: w dni powszednie o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 18.30.

 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

  • 1. piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci i młodzieży – od godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych od godz. 18.00. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych.

  • 1. sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz różaniec, również w intencji wynagradzającej. 

 1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie w kawiarence, w sobotę o godz. 9.00

 2. W soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej wznawiamy spotkania dziecięcej scholi Źródło. Wszelkie informacji u siostry Justyny.

 3. Zapraszamy na weekendowe spotkanie dla kobiet „Kobieta - królewski projekt” w dniach od 1 do 3 października w naszej parafii. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

 4. W niedzielę zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 9.00.

 5. Także w niedzielę, w wigilię uroczystości św. Franciszka, po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć Biedaczyny z Asyżu – Transitus, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

 6. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na cele Caritas parafii i diecezji.

 7. Informujemy, że powstanie kaplicy przy oddziale zakaźnym zostało wstrzymane z przyczyn technicznych i administracyjnych. Uchwałą rady parafialnej i ekonomicznej pieniądze zebrane na ten cel zostają wstępnie zamrożone na czas rozwiązania problemów.

 8. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu zwraca się z prośbą o rozważenie zostania zawodową rodziną zastępczą. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą na szczęśliwe dzieciństwo, a na terenie naszego miasta wciąż brakuje nowych rodzin zastępczych, które byłyby gotowe na przyjęcie potrzebujących dzieci. Dział Wsparcia Rodziny MOPRu zachęca do kontaktu.

 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:. Rafał Żerdziński lat 68 z ul. Woźniaka. Wieczny odpoczynek mu dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…