5 września 2021 – 23. Niedziela Zwykła

 

 1. W naszej parafii serdecznie witamy braci z kapucyńskiego seminarium zakonnego, brata Jana i brata Alberta. Będą odbywali praktyki katechetyczne w liceach do 17 września.

 2. Parafialny zespół Caritas będzie wydawał paczki żywnościowe dla uboższych parafian we wtorek od godz. 10.30.

 3. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy św. o. Pio odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w salce franciszkańskiej.

 4. W środę, 8 września przypada nasza comiesięczna modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 18.30, a po niej krótkie nabożeństwo.

 5. W przyszłą niedzielę, 12 września, będziemy uroczyście celebrować sumę odpustową o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Bardzo prosimy mężczyzn o niesienie baldachimu, a grupy parafialne o niesienie feretronów i sztandarów w procesji. O godz. 18.30 zapraszamy na nieszpory. Na wszystkich Mszach św. homilie wygłosi br. Piotr Kwiatek, kapucyn.

 6. Tradycyjnie wokół terenu parafii w tym dniu będą stały tzw. kramy. Informujemy, że zgodę na to wydaje Urząd Miasta. Jako parafia nie pobieramy od sprzedawców żadnych opłat. Nie odpowiadamy też za jakość czy za cenę sprzedawanych tam produktów i przedmiotów.

 7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Pierwszej Komunii św. będą świętowały rocznicę przyjęcia Jezusa w Eucharystii do swojego serca. Zapraszamy te dzieci w tym dniu do pierwszych ławek w kościele, w uroczystym stroju.

 8. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 17.00. Prosimy o zapisywanie się chętnych w zakrystii na półgodzinne dyżury modlitewne. Za odwiedzenie kościoła w tym dniu można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

 9. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców. Natomiast za tydzień w niedzielę, 12 września zbiórka do puszek na cele remontowe naszego kościoła.

 10. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę i ciasto od godz. 10.00 do 14.00.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Maria PIETRUCHA lat 63 z ul. Odrzańskiej, Aniela DEPTAŁA lat 84 z ul. Morcinka oraz Grażyna BARTKOWIAK lat 64 z ul. Olimpijskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…