29 sierpnia 2021 – 22. Niedziela Zwykła

 

 1. Od środy wracamy do zwyczajnego porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w dni powszednie powraca Msza św. o godz. 17.00, zaś wieczorna Msza św. niedzielna będzie odprawiana już o godz. 19.00, a nie o 20.00. Ze względów sanitarnych nadal nie będzie Mszy św. dla przedszkolaków o 11.30.

 2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół i rodziców do udziału we Mszy św. i wspólnej modlitwy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w przyszłą niedzielę, 5 września o godz. 12.00. Uczniów klas pierwszych prosimy, aby zabrali ze sobą swoje nowe tornistry, które zostaną poświęcone.

 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

 • W pierwszy czwartek zapraszamy na nabożeństwo w int. powołań o godz. 18.00, a po nim na Mszę św. dla wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Liturgię przygotowuje Wspólnota Domowego Kościoła.

 • W pierwszy piątek spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 16.30. Spowiedź dla dorosłych od godz. 18.00. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych.

 • W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00, a po niej Różaniec.

 1. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej w salce oazy.

 2. Także w sobotę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 18.30.

 3. Za tydzień, jak co roku w 1. niedzielę września, wyruszy parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 8.00. Zapraszamy do włączenia się w tę szczególną formę modlitwy.

 4. Ruszają zapisy dla dzieci pragnących przystąpić do I Komunii Św. Formularz jest dostępny u br. Piotra oraz w kancelarii. Dzieci ze szkoły podstawowej numer 5 otrzymają je na lekcji katechezy. Obowiązkowe spotkanie z rodzicami odbędzie się 18 września o 19.30 w kościele.

 5. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski w niedzielę 5 września br.  przed kościołami naszej diecezji odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców.

 6. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę i ciasto od godz. 10.00 do 14.00.

 7. Dziś do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość dla młodszych z małym gadżetem do telefonu.

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…