Ogłoszenia duszpasterskie

21 kwietnia 2019 - Zmartwychwstanie Pańskie

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni oraz w przeżycie liturgii Triduum. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Grupy dekoracyjnej, brata Franciszka i siostry Salomei, którzy przygotowali wystój kościoła, ciemnicy i Bożego grobu. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym pomagali. Jesteśmy wdzięczni chórowi Francesco, scholi młodzieżowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrze Patrycji oraz bratu Adamowi za przygotowanie liturgicznej oprawy Triduum oraz braciom kapłanom za posługę w konfesjonale. Dziękujemy również osobom, które podczas procesji rezurekcyjnej niosły baldachim, sztandary, figury, feretrony, obrazy... Bóg zapłać!

 2. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na godz. 18.30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchód Triduum Przez kolejne dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego Kościół będzie trwał w świątecznej radości. Każdy kolejny dzień nadchodzącego tygodnia będzie obchodzony jako uroczystość Pańska.

 3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11.30. Jutrzejsza kolekta będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce.

 4. Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek odprawiamy dzisiaj i jutro o godz. 18.45 przed Mszą św. wieczorną, a od wtorku do soboty o godz. 15.00.

 5. Kancelaria parafialna będzie czynna dopiero we wtorek po południu.

 6. We wtorek, 23 kwietnia zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo na godz. 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.30. Będziemy w niej powierzali Bogu nasze sprawy za wstawiennictwem naszego Patrona, Stygmatyka z Gargano.

 7. W środę, 24 kwietnia odbędzie się wieczór uwielbienia. Rozpocznie się on jak zwykle Mszą św. wieczorną.

 8. W piątek, 26 kwietnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo uzdrowienia, w czasie którego przyzywać będziemy wstawiennictwa św. Szarbela. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30.

 9. Przyszłą niedzielę, 28 kwietnia obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas, a o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 10. Dzisiaj kawiarenka parafialna będzie nieczynna.

 11. Przed kościołem zbiórka do puszek na malowanie naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność!

 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Henryk KADŁUBEK lat 80 z ul. Strzelców Byt. Anna CZARKOWSKA lat 71 z ul. Strzelców Byt. i Marta MUREK lat 69 z ul. Olimpijskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…