Ogłoszenia duszpasterskie

12 sierpnia 2018 - 19. Niedziela zwykła

 

 1. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Podejmijmy ją w duchu pokuty za grzechy pijaństwa, a zarazem jako ofiarę połączoną z modlitwą o uwolnienie z nałogu dla osób uzależnionych.

 2. W poniedziałek, 13 sierpnia mija 70 lat od momentu przejęcia posługi duszpasterskiej przez braci kapucynów w tutejszej parafii. Dziękujemy Bogu za ten czas i polecamy Waszej modlitwie dalsze lata naszej posługi oraz nasze życie pośród Was.

 3. We wtorek, 14 sierpnia brat Franciszek obchodzi swoje 75. urodziny. Zapraszamy na mszę św. w tym dniu w jego intencji o godz. 18.30.

 4. W środę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. sprawowane są jak w niedziele, wg porządku wakacyjnego. Tego dnia w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach odbędzie się odpust metropolitalny. W tym roku przewodniczyć mu będzie ks. bp Andrzej Iwanecki. Na odpust szczególnie zaprasza nasz bp Jan Kopiec.

 5. Przypominamy, że w dniach od 16 do 18 sierpnia odbędzie się XXVI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

 6. W piątek obchodzimy uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził brat Jacek Waligóra. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godzinę 18.30.

 7. W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.

 8. W czasie letniego wypoczynku warto znaleźć czas na lekturę duchową. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o śmierci św. Maksymiliana Kolbe, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy; o tajemnicy Wniebowzięcia NMP; a także ważny i ciekawy artykuł o granicach uporczywej terapii.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Małgorzata MUSZALSKA lat 62 z ul. Olimpijskiej; Łucja STASZYSZYN lat 93 z al. Legionów; Jadwiga MAMIS lat 89 z ul. Strzelców Bytomskich; Tadeusz MAZUREK lat 83 z al. Legionów; Irena MAKAROWSKA lat 81 z al. Legionów. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…