Ogłoszenia duszpasterskie

15 października 2017 - XXVIII niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

 2. W poniedziałek przypadają imieniny ks. biskupa seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 3. Odnowa w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza na Seminarium Wiary czyli spotkania, podczas których można odkryć na nowo osobistą i autentyczną relację z Bogiem. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 16 października o godz. 19.15 w Domu katechetycznym.

 4. W parafii głoszone są także katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Franciszka.

 5. Zapraszamy na modlitwę i odsłonięcie baneru z cytatami przy skwerze św. Matki Teresy z Kalkuty w środę, 18 października o godz. 17.30. Szczegóły w gablocie.

 6. Także w środę, 18 października obchodzimy w Kościele święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia, w intencji których chcemy ofiarować naszą modlitwę różańcową o godz. 18.00. Tego dnia przypadają imieniny br. Łukasza, naszego proboszcza. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.30.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy w parafii świętowali 80-lecie konsekracji naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert scholi dziecięcej Źródło. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.30, o godz. 16.30 nieszpory, a o godz. 17.00 koncert pani Ewy Urygi. Serdecznie zapraszamy!

 8. Również za tydzień członkowie Caritas będą rozprowadzać znicze nagrobne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich.

 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

 10. Wieczór Uwielbienia w tym miesiącu zostanie przeniesiony z trzeciej na czwartą środę miesiąca, tj. na 25 października.

 11. Zapraszamy także na nabożeństwo uzdrowienia z namaszczeniem olejami św. Charbela w piątek, 27 października na godz. 19.30.

 12. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii – będzie można składać do skrzyni z wypominkami, która będzie stała przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Można te intencje składać również w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych będziemy się modlić na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz na różańcu przez cały miesiąc listopad.

 13. Informujemy o możliwości skorzystania z darmowej rehabilitacji przeciwbólowej bez skierowań w punkcie rehabilitacyjnym przy ul. Strzelców Byt. 33. Szczegóły w gablocie.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. wywiad z p. Prezydentem RP Andrzejem Dudą jak również poznać trochę bliżej p. Ewę Urygę, której koncert już za tydzień w naszej świątyni.

 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Róża ŻABIŃSKA lat 87 z ul. Woźniaka; Jadwiga KOCHON lat 74 z al. Legionów oraz Małgorzata MATUSZEWSKA lat 80 z al. Legionów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Wymieniamy okna w kościele. Dołóż swój grosik...

Wymieniliśmy już 10 dużych okien bocznych, 3 okna okrągłe na chórze organowym oraz jedno nad prezbiterium. Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…