Ogłoszenia duszpasterskie

18 lutego 2018 - 6. Niedziela zwykła

 

 1. Ojciec Święty Franciszek wezwał katolików na całym świecie, aby w piątek, 23 lutego br. podjąć post i modlitwę w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Także my pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcamy więc do podjęcia w dniu 23 lutego postu oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Papież zachęca nas także do praktykowania jałmużny, która uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć w drugim człowieku brata. Nasza diecezja włączy się do tej inicjatywy w niedzielę, 25 lutego. W tym dniu do puszek przed kościołami diecezji będzie można złożyć ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w Afryce.

 2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w kaplicy św. Franciszka.

 3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Informujemy, że koszty ogrzewania kościoła i domu katechetycznego w ubiegłym miesiącu wyniosły 6018 zł.

 4. Bart Grzegorz serdecznie dziękuje za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które wyniosły 2208 zł.

 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki:

 • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00;
 • dla dzieci o godz. 17.30;
 • dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 18.00. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Podejmując różne praktyki pokutne i otwierając się na potrzeby ludzi ubogich można w ramach jałmużny postnej przynosić produkty żywnościowe oraz środki czystości i składać je do kosza za ławkami lub w kancelarii parafialnej. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony obok kosza. Caritas naszej diecezji rozprowadza tekturowe skarbonki na pomoc dla osób starszych, znajdują się one na stoliku za ławkami.

 2. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w środę, 21 lutego po Mszy św. wieczornej.

 3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas VI, które przygotowują się do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 22 lutego po Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Franciszka.

 4. Wszystkich czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka o godz. 18.30 w piątek, 23 lutego. Ze względu na Drogę Krzyżową dla dzieci o 17.30 nie będzie tym razem nabożeństwa do św. o. Pio.

 5. Także w piątek zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia z namaszczeniem olejami św. Szarbela o godz. 19.30. Z racji Wielkiego Postu będzie ono połączone z Droga Krzyżową.

 6. Serdecznie zapraszamy na Kurs Alfa, który rozpocznie się 2 marca o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Więcej informacji na plakacie, stornie internetowej i na ulotkach.

 7. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na dobrą kawę i ciastko od godz. 9.00 do 14.00.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jan LEBEK, lat 89 z ul. Olimpijskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Wymieniamy okna w kościele. Dołóż swój grosik...

W ciągu ostatnich trzech lat udało się wymienić w kościele 10 dużych okien bocznych,
3 okna okrągłe na chórze organowym oraz 6 dużych okien w prezbiterium.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…