Ogłoszenia duszpasterskie

1 grudnia 2019 – 1. Niedziela Adwentu

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – nasze przygotowanie na przyjście Pana. Przed kościołem można już nabyć świece Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec: duża 12 zł i mała 6 zł. Świece można też nabyć w kancelarii.

 2. W czasie Adwentu, od poniedziałku do piątku, razem z I Wspólnotą Neokatechumenalną, zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, która będzie odprawiana w Kaplicy św. Franciszka z Asyżu o godz. 6.00 (rano!).

 3. Z kolei o godz. 17.00, począwszy od jutra, w dni powszednie Adwentu od poniedziałku do piątku, będziemy odprawiać Roraty. Zachęcamy szczególnie dzieci do przynoszenia lampionów jako znaku czuwania.

 4. Grupę Modlitwy św. Ojca Pio oraz wszystkich czcicieli Stygmatyka zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek, 3 grudnia o godz. 17.00 do domu katechetycznego.

 5. W środę, 4 grudnia Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 18.30.

 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:

 • Pierwszy czwartek miesiąca: zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań o godz. 18.00, a po nim na Mszę św. dla wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Liturgię przygotowuje Droga Neokatechumenalna.

 • Pierwszy piątek miesiąca: kapłani będą odwiedzali chorych od godz. 9.00. Spowiedź dzieci o godz. 16.30, dorosłych od godz. 18.00. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

 • Pierwsza sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz Różaniec.

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci na Spotkanie ze św. Mikołajem w piątek, 6grudnia po roratach.

 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:

 • Podczas Mszy św. o godz. 9.00 razem z O. Henrykiem Masnym będziemy dziękować za 50 lat jego życia zakonnego. W imieniu Jubilata serdecznie zapraszamy do świętowania!

 • Ponadto o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki.

 • Zaś wieczorem o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji Ruchu Światło-Życie.

 1. Także w niedzielę, 8 grudnia w kościele św. Barbary suma odpustowa o godz. 12.00. Uroczyste Nieszpory o godz. 16.30.

 2. Grupa dekoracyjna zaprasza w przyszłą niedzielę do kawiarenki na godzinę 16.00, na drugą część wspólnego wyrabiania ozdób choinkowych do naszego kościoła.

 3. Tegoroczna wigilia dla osób samotnych odbędzie się w niedzielę, 22 grudnia o godz. 15.00 w kawiarence parafialnej. Osoby samotne prosimy o zgłaszanie się w kancelarii.

 4. Biuro Promocji Bytomia (Rynek 7) zaprasza w czwartek, 5 grudnia o godz. 16.00 na prelekcję i pokaz fotografii bytomskich kapliczek, krzyży i figur przydrożnych autorstwa naszego parafianina Mirosława Szostaka.

 5. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o tym, jak Boże plany przecinają się z naszymi wyobrażeniami o szczęściu, a także o ciągle rosnącej czci dla ks. Dolindo Ruotolo i o jego związkach z Polską. Zachęcamy do lektury!

 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef RISTAU, lat 67 oraz Sławomir JANKOWSKI, lat 62 z al. Legionów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…