Ogłoszenia duszpasterskie

23 czerwca 2019 – 12. Niedziela zwykła

 

 1. W ostatnią niedzielę mogliśmy jako wspólnota parafialna przeżywać nasz doroczny festyn rodzinny. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie festynu i przyczynili się do tego, że w ciągu tego niedzielnego popołudnia dane nam było poczuć się jak jedna, wielka rodzina parafialna. Bardzo dziękujemy za wspaniały klimat spotkania i radości, a także za datki, które staną się wsparciem dla ubogich. Bardzo serdecznie dziękujemy.

 2. Ponadto bardzo dziękujemy wszystkim wspólnotom, grupom i osobom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało i pomogły w godnym i pięknym przeżyciu procesji oraz całego dnia, w którym mogliśmy oddawać szczególną część Chrystusowi Eucharystycznemu.

 3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na przyszłe malowanie kościoła kwotę 3840 zł. Bóg zapłać!

 4. Jutro, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w porządku powszednim.

 5. Przez Oktawę Bożego Ciała w czasie nabożeństwa czerwcowego odprawiamy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy grupy parafialne o noszenie baldachimu, feretronów i sztandarów. Ministrantów prosimy o obstawę liturgiczną, a dziewczynki o sypanie kwiatów.

 6. W piątek, 28 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Ostatnie przed wakacjami nabożeństwo uzdrowienia, w czasie którego dokona się formalne przekazanie relikwii św. Szarbela naszej wspólnocie parafialnej, odbędzie się także w piątek, 28 czerwca o godz. 19.30. W czasie nabożeństwa jak zwykle modlitwa, świadectwa i błogosławieństwo olejami św. Szarbela.

 8. W sobotę, 29 czerwca uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msze jak w zwykły dzień. W tym dniu swoje imieniny obchodzi br. Piotr Borys, wikary domu zakonnego i parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 17.00.

 9. Młodzieży i dzieciom przypominamy o różnych propozycjach wakacyjnych: rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży, o Spotkaniu Młodych w Wołczynie, czy rekolekcjach powołaniowych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 10. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. artykuł o tajemnicy Najświętszego Sakramentu oraz o tym jak prawdziwie okazywać szacunek Jezusowi eucharystycznemu.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Albin SZWARC lat 81 z ul. Woźniaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 12. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obitych łask i błogosławieństwa Bożego. Niech ten wakacyjny czas pomoże nam odpocząć, zregenerować nasze siły oraz umocnić naszą więź z Bogiem.

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…