Ogłoszenia duszpasterskie

10 grudnia 2017 - Druga Niedziela Adwentu

 

 1. W związku z obchodzonym dziś w Polsce dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, zbieramy do puszek ofiary, które wesprą ewangelizacyjną pracę Kościoła w tej części świata. Za złożone ofiary bardzo dziękujemy.

 2. W czasie Adwentu zapraszamy całe rodziny z dziećmi na roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, zaś w sobotę o godz. 8.00. Niech będzie to nasze wspólne oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 3. Dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom za udział w akcji „Szlachetna paczka”.

 4. Wigilia dla osób samotnych, starszych i ubogich odbędzie się w  przyszłą niedzielę, 17 grudnia w kawiarence parafialnej o godz. 15.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Potrawy na Wigilię można przynosić do kawiarenki w przyszłą niedzielę od godz. 13.00.

 5. W środę, 13 grudnia, przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie wszystkie ofiary tych bolesnych wydarzeń. Módlmy się także o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie.

 6. Także w środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam.

 7. Parafia św. Wojciecha zaprasza na koncert organowy 10 grudnia o godz. 17.00.

 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które będzie dla nas prowadził br. Bogumił Kusiak, kapucyn. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach św., zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 i 18.30. W tych też dniach zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Możliwość spowiedzi w czasie każdej Mszy św. i pół godziny przed Mszą wieczorną. We wtorek będą zbierane ofiary dla rekolekcjonisty. Serdecznie zapraszamy.

 9. Dzisiaj przed kościołem można nabyć świece Caritas, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec: duża 12 zł i mała 6 zł. W tygodniu świece można nabyć także w kancelarii i w zakrystii

 10. Jak zwykle zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Maria MUCHA lat 74 z ul. Woźniaka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

Wymieniamy okna w kościele. Dołóż swój grosik...

Wymieniliśmy już 10 dużych okien bocznych, 3 okna okrągłe na chórze organowym oraz jedno nad prezbiterium. Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…