Ogłoszenia duszpasterskie

21 października 2018 - 29. Niedziela zwykła

 

 1. W całym kraju odbywają się dzisiaj wybory samorządowe. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach, w których możemy w sposób bezpośredni współdecydować o tym, komu zostanie powierzona odpowiedzialność za nasze miasto i region.

 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na cele remontowe w parafii. Przypominamy, że w najbliższym czasie chcielibyśmy dokonać wymiany nagłośnienia w kościele.

 3. Także dzisiaj Caritas rozprowadza znicze nagrobne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich. Znicze można nabyć w zakrystii.

 4. Przypominamy, że przez cały październik modlimy się w naszym kościele na Różańcu: w dni powszedni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.

 5. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy we wtorek, 23 października o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Stygmatyka połączone z modlitwą różańcową oraz na Mszę św. o godz. 18.30.

 6. Młodzież przygotowującą się drugi rok do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek, 23 października o godz. 18.00 w domu katechetycznym.

 7. Nabożeństwo uzdrowienia połączone z namaszczeniem olejami św. Szarbela odbędzie się w piątek, 27 października o godz. 19.30.

 8. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii – można składać do skarbony z wypominkami przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jak również w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych będziemy się modlić podczas Mszy św. w Dzień Zaduszny oraz na różańcu przez cały listopad.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym jak godnie przyjmować Najświętszy Sakrament oraz o Kościele na misjach.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz NIEBIOSA lat 77 z ul. Strzelców Bytomskich oraz Stanisław KAMIŃSKI lat 77 z ul. Odrzańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…