Ogłoszenia duszpasterskie

23 lutego 2020 – 7. Niedziela zwykła

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i domu katechetycznego 6448 zł. Bóg zapłać!

 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, który dla nas, chrześcijan jest czasem pokuty i nawrócenia. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawiane o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Puszka przed kościołem będzie przeznaczona na misjonarzy diecezji gliwickiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów.

 3. Przypominamy, że:

 • Do powstrzymania się od pokarmów mięsnych są zobowiązani wszyscy od 14. roku życia aż do końca życia.

 • Zaś do ograniczenia ilości (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) są zobowiązani wszyscy od 18. do 60. roku życia.

 • Ponadto w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach.

 1. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza w Środę Popielcową po wieczornej Mszy św. do kaplicy św. Franciszka na Wieczór Chwały przeznaczony dla młodzieży.

 2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych o godz. 8.30; dzieci o godz. 17.30 oraz młodzież i dorosłych o godz. 19.00.

 3. Także w piątek, 28 lutego zapraszamy na kolejne nabożeństwo uzdrowienia połączone z błogosławieństwem olejem św. Szarbela o godz. 19.30.

 4. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski informujemy, że piątek I tygodnia Wielkiego Postu, 28 lutego 2020 roku, jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca oraz wymiana tajemnic różańcowych.

 6. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Jak co roku, ofiary składane na Gorzkich Żalach będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 7. Misjonarze kapucyni zapraszają do włączenia się w akcję Wyślij pączka do Afryki. Dziś przed kościołem jak i w kawiarence można nabyć pączki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najuboższych w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie (więcej na stronie: paczek.kapucyni.pl).

 8. Nasza parafia razem z parafią św. Barbary organizuje 14 marca jednodniową pielgrzymkę do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz do Sanktuarium w Czernej, Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 50 zł.

 9. Ponadto planujemy 3–dniową pielgrzymkę na beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która ma się odbyć w niedzielę, 7 czerwca tego roku w Warszawie. Na trasie pielgrzymki chcielibyśmy nawiedzić także ciekawe miejsca rozlokowane w Górach Świętokrzyskich. Więcej szczegółów niebawem.

 10. Gorąco polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef KANIA lat 74 z ul. Fałata oraz Stanisław CHOLEWA, lat 90 z ul. Olimpijskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…