Ogłoszenia duszpasterskie

24 czerwca 2018 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. W ostatnią niedzielę mogliśmy jako wspólnota parafialna przeżywać nasz doroczny festyn rodzinny. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie festynu i przyczynili się do tego, że w ciągu tego niedzielnego popołudnia dane nam było poczuć się jak jedna, wielka rodzina parafialna. Bardzo dziękujemy za wspaniały klimat spotkania i radości, a także za datki, które staną się wsparciem dla ubogich. Jeszcze raz wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy. Informujemy że Msza św. w intencji dobrodziejów i wszystkich zaangażowanych w przebieg festynu odbędzie się w niedzielę 1 lipca o godz. 12.30.

 2. W minionym tygodniu otrzymaliśmy informację, że Adriana Maciejska, decyzją przełożonych zakonnych, została przeniesiona do Sandomierza, co dokonało się w ubiegły piątek, 22 czerwca. Bardzo dziękujemy Siostrze za trzy lata posługi w naszej parafii, za dobro, które pozostawiła po sobie, szczególnie w dzieciach, których jako katechetka uczyła wiary i życia. Niech Pan Bóg błogosławi jej w dalszej posłudze Kościołowi!

 3. We wtorek, 26 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy mieli okazję, aby podziękować naszym braciom Tomaszowi i Arturowi, który opuszczają naszą wspólnotę. Dziękujemy im za kapłańską posługę, gorliwość i za wszelkie dobro pozostawione w nas. Niech Pan Bóg prowadzi ich swoją drogą!

 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na potrzeby remontowe parafii kwotę 2731 zł. Bóg zapłać!

 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”).

 6. Ostatnie przed wakacjami nabożeństwo uzdrowienia z namaszczeniem olejami św. Szarbela oraz z relikwiami Świętego odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 19.30.

 7. Od przyszłej niedzieli, 1 lipca obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek Mszy św. Msze św. będą odprawiane: w niedziele o 7.00; 9.00; 10.30; 12.30 i 20.00, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00.

 8. W przyszłą sobotę i niedzielę w Bytomiu odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne „Strefa Mocy” (www.strefa-mocy.com) prowadzone m.in. przez Witka Wilka. Szczegóły pojawią się niebawem na stronie Internetowej parafii. Zapraszamy.

 9. Młodzieży i dzieciom przypominamy o różnych propozycjach wakacyjnych: rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży, o Spotkaniu Młodych w Wołczynie, czy rekolekcjach powołaniowych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 10. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. artykuł o poszukiwaniu nowych metod dotarcia do młodych ludzi z Ewangelią; jest też bardzo ciekawy wywiad z dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem oraz ważny i pouczający tekst na temat budowania relacji z osobami chorymi i starszymi.

 11. W piątek odszedł do wieczności: Gustaw Tyburczy, który kiedyś pełnił obowiązki wikarego w naszej parafii. Polecamy go waszej modlitwie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Sędziszowie Małopolskim. Wieczny odpoczynek…

 12. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obitych łask i błogosławieństwa Bożego. Niech ten wakacyjny czas pomoże nam odpocząć, zregenerować nasze siły oraz umocnić naszą więź z Bogiem.

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Koszt przedsięwzięcia został wyceniony przez firmę Rduh na kwotę ok. 39 000,- zł.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 


  

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…