Boże Ciało 2021 | Galeria fotografii

03 czerwca 2021

Pan Bóg pozwolił przeżyć pięknie tegoroczną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przy pięknej pogodzie wyszliśmy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii. Pierwszy ołtarz usytuowany był jeszcze na terenie przykościelnym przy tzw. krzyżu szpitalnym. Potem przez bramę poszliśmy przez plac Rodła na ulicę Fałata, na której znajdował się drugi ołtarz. Potem procesja skręciła w prawo w ulicę Woźniaka, na której znajdował się trzeci ołtarz usytuowany w bramie cmentarza. Ostatni etap procesji odbywał się dalej ulicą Woźniaka do alei Legionów, którą doszliśmy do kościoła. Tutaj był usytuowany ostatni ołtarz. Ludzi było nadspodziewanie dużo. Mnóstwo dzieci, szczególnie dziewczynek sypiących kwiaty, które pojawiły się spontanicznie na procesji, aby w ten sposób uczcić Jezusa wchodzącego pomiędzy nasze domy, w sam środek naszego życia. Po miesiącach pandemicznego zamknięcia nasza procesja stała się jakby nowym początkiem, otwarciem i wyjściem. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, ale także wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włożyli niemało czasu, sił i zaangażowania, aby ta nasza procesja stała się rzeczywiście prawdziwym świętem. 

 

Fotografie: Mirosław Szostak

 

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…