50 lat za św. Franciszkiem | Galeria fotografii

08 grudnia 2019

Dla naszego współbrata, o. Henryka Masnego tegoroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP miała szczególnie osobiste znaczenie. Na ten dzień zaplanowane zostało bowiem świętowanie jego Złotego Jubileuszu życia zakonnego. Dokładnie 50 lat temu, w dniu 30 października 1969 roku młody br. Henryk złożył swoją pierwszą profesję zakonną. Samo świętowanie zostało nieco przesunięte ze względu na stan zdrowia Jubilata. Dzięki Bogu zdążyło się ono na tyle poprawić, żeby pośród współbraci i wiernych wybrzmiało radosne dziękczynienie za pół wieku wierności na drodze św. Franciszka. Uroczystej Eucharystii o godz. 9.00 przewodniczył br. Łukasz Kopeć, nasz proboszcz. Kazanie - na prośbę Jubilata - wygłosił o. Józef Mońko z Kielc, dobry przyjaciel. Przy ołtarzu byli ponadto obecni o. Ludwik Kalinowski, o. Jerzy Pająk, o. Augustyn Chwałek z Krakowa, a także nasz parafianin i dobry znajomy o. Henryka - o. Grzegorz Burbeła, werbista. Był też obecny br. diakon Rafał Ciurej z Krakowa oraz br. Piotr Blum. Eucharystię ubogacił swoim pięknym śpiewem nasz chór parafialny Francesco. A na koniec wybrzmiały piękne słowa życzeń od współbraci i od wiernych naszej parafii. Cieszymy się razem z o. Henrykiem, że pozwolił nie tylko dożyć tego pięknego jubileuszu, ale także i przede wszystkim za to, że Bóg daje łaskę wierności.

tekst: br. Jacek Waligóra OFMCap

 

Fotografie: Mirosław Szostak

 

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…