Modlitwa za Ojczyznę | Galeria fotografii

08 października 2019

W dniu 8 października tego roku upłynęło 35 lat od obecności w naszym kościele parafialnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki w roku 1984. Msza św., którą wówczas sprawował, była jednym z jego ostatnich publicznych wystąpień poprzedzających jego męczeńską śmierć. Na pamiątkę tamtej Mszy św. każdego 8. dnia miesiąca modlimy się w naszym kościele za Ojczyznę. Jednakże Msza św. w samą rocznicę, i to tak znaczną, dała okazję, aby spotkać się przy ołtarzu Pańskim w szerszym niż zwykle gronie. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Stanisław Puchała związany z Solidarnością Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Razem z nim przy ołtarzu stanęli br. Łukasz Kopeć, proboszcz oraz br. Piotr Borys, wikariusz. Pośród gości obecni byli m.in.: pani Bożena Borys-Szopa minister rodziny, pracy i polityki społecznej, pani Barbara Dziuk, poseł na Sejm RP, pan Wojciech Szarama, poseł na Sejm RP, pan Andrzej Misiołek, senator RP. Władze miejskie reprezentował pan Prezydent Miasta Mariusz Wołosz oraz pan przewodniczący Rady Miasta Mariusz Janas. Na uroczystości był też obecny pan Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Wokół prezbiterium stanęły liczne poczty sztandarowe, a szczególnego kolorytu dodała Orkiestra Górnicza z Bytomia oraz harcerze. Po Mszy św. uczestnicy przeszli pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zostały złożone wieńce i kwiaty. Uroczystość uświadomiła kolejny raz, że wolność, którą możemy cieszyć się dzisiaj, została okupiona męczeńską krwią bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz wielu innych. Cześć ich pamięci!

tekst: br. Jacek Waligóra OFMCap

 

Fotografie: Mirosław Szostak

 

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…