Wspólnota braci kapucynów

Br. Łukasz Kopeć, gwardian domu zakonnego i proboszcz parafii od 01.07.2017. Opiekun Wspólnoty Emmanuel, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Caritas oraz grupy Anonimowych Alkoholików. Współodpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I Komunii św. Urodzony 03.11.1981 w Częstochowie. Data imienin: 18 października. Pierwsze śluby zakonne złożył 21.09.2003. Święcenia kapłańskie przyjął 16.05.2009.


Br. Tomasz Grabiec, wikary i ekonom domu zakonnego i parafii, odpowiedzialny za ministrantów oraz za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, opiekun Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, duszpasterz dzieci przedszkolnych. Urodzony 03.02.1976 w Wałczu. Data imienin: 22 września. Pierwsze śluby zakonne złożył 22.09.1996. Święcenia kapłańskie przyjął 18.05.2002.


Br. Henryk Masny, duszpasterz emerytów i rencistów, opiekun Rodziny Radia Maryja i Żywego Różańca. Urodzony 10.05.1947 w Lędzinach. Data imienin: 14 lipca. Pierwsze śluby zakonne złożył 30.10.1969. Święcenia kapłańskie przyjął 01.06.1975.


Br. Grzegorz Skoczylas, kapelan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i duszpasterz chorych w parafii, asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Urodzony 12.03.1964 w Wołczynie. Data imienin: 3 września. Pierwsze śluby zakonne złożył 09.09.1984. Święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1990.


Br. Jacek Waligóra, kapelan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 i Miejskiego Szpitala nr 1 w Bytomiu oraz duszpasterz chorych w parafii, opiekun Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, prezbiter II wspólnoty neokatechumenalnej. Urodzony 14.04.1965 w Kościanie. Data imienin: 17 sierpnia. Pierwsze śluby zakonne złożył 28.09.1986. Święcenia kapłańskie przyjął 02.05.1992.


Br. Krzysztof Turek, prezbiter I i III wspólnoty neokatechumenalnej, duszpasterz chorych w parafii, opiekun Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Urodzony 20.06.1965 w Lipnicy Wielkiej. Data imienin: 25 lipca. Pierwsze śluby zakonne złożył 28.09.1986. Święcenia kapłańskie przyjął 02.05.1992.


Br. Franciszek Żur, gospodarz domu zakonnego i kościoła, konserwator, szafarz nadzwyczajny Komunii świętej. Urodzony 14.08.1943 w Mnichu. Data imienin: 4 października. Pierwsze śluby zakonne złożył 25.09.1988. Śluby wieczyste złożył 17.09.1992.


Br. Artur Władek, katecheta w I LO, moderator Ruchu Światło-Życie, opiekun Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, asystent Wspólnoty Franciszkańskiej TAU, opiekun duchowy chóru parafialnego oraz scholi. Data urodzenia 27.07.1987 w Zamościu. Data imienin: 6 października. Pierwsze śluby zakonne złożył 14.09.2008. Święcenia kapłańskie przyjął 14.05.2016.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wymieniamy okna w kościele. Dołóż swój grosik...

Wymieniliśmy już 10 dużych okien bocznych, 3 okna okrągłe na chórze organowym oraz jedno nad prezbiterium. Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…