Liturgiczna Służba Ołtarza

Droga neokatechumenalna

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą chłopców oraz młodych mężczyzn posługujących przy ołtarzu Pańskim podczas sprawowania Mszy św. czy nabożeństw. Z tego względu jest też środowiskiem, w którym młody człowiek dojrzewa do swego powołania życiowego w stanie małżeńskim czy kapłańskim. Jako kandydatów do LSO przyjmuje się chłopców już przed pierwszą komunią św., a na ministrantów po trzeciej klasie szkoły podstawowej i starszych. Obecnie wspólnotę ministrancką przy naszej parafii tworzy 26 chłopaków. Ich opiekunem jest br. Adam Stramski. Spotkania formacyjne LSO odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00 dla grupy starszej oraz o godz. 9:30 dla grupy młodszej w salce ministranckiej nad zakrystią kościoła. Chłopaków, którzy pragną we wspólnocie z kolegami służyć Jezusowi obecnemu w sakramentach oraz liturgii Kościoła serdecznie zapraszamy.

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…