Ogłoszenia duszpasterskie

8 grudnia 2019 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia obchodzimy po raz 20. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W czasie ostatniej audiencji generalnej papież Franciszek powiedział: „Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości”. Dlatego prosimy o wsparcie tej inicjatywy dobrowolną ofiarą, którą będzie można złożyć do puszki przed kościołem.

 2. Dzisiaj o godz. 12.00 suma odpustowa w parafii św. Barbary. Nieszpory o godz. 16.30.

 3. Grupa dekoracyjna zaprasza dziś do kawiarenki na godzinę 16.00, na drugą część wspólnego wyrabiania ozdób choinkowych do naszego kościoła. Dla pomocników kawa i ciastko w prezencie.

 4. W czasie Adwentu zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Są one odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Niech to będzie nasze wspólne przygotowanie na przyjście Chrystusa.

 5. Także od poniedziałku do piątku, razem z I Wspólnotą Neokatechumenalną, zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła – Jutrznię, która jest odprawiana w Kaplicy św. Franciszka o godz. 6.00.

 6. W piątek, 13 grudnia, przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy Panu Bogu wszystkie ofiary tych bolesnych wydarzeń. Módlmy się także o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie i o mądrość i odpowiedzialność dla rządzących.

 7. Także w piątek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będzie dla nas prowadził br. Henryk Cisowski, kapucyn z Wrocławia. Już teraz zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na spotkanie z Panem w Jego słowie, na modlitwę oraz na przygotowanie się do sakramentu pokuty i pojednania.

 9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

 11. Przed kościołem można nabyć świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec: duża 12 zł i mała 6 zł. W tygodniu świece i opłatki można nabyć w kancelarii parafialnej.

 12. W najnowszym Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy historię ks. Jana Machy, kapłana pochodzącego z Chorzowa, męczennika z czasów II wojny światowej. Jego beatyfikacja będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku. Ponadto jest bardzo ciekawa i fascynująca historia życia brata Rogera, założyciela Wspólnoty Taizé. Na uwagę zasługuje także wywiad z ks. abp. Grzegorzem Rysiem na temat obecnej sytuacji Kościoła, który mówi: „O tyle w Kościele w Polsce jest kryzys, o ile zabraliśmy ten Kościół Jezusowi”. Zachęcamy do lektury!

 13. Wszystkim życzymy radosnej i błogosławionej niedzieli oraz owocnego Adwentu.

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…