Ogłoszenia duszpasterskie

20 października 2019 – 29. Niedziela zwykła

 

 1. W gablocie można zapoznać się z nowym składem Rady Parafialnej, która w najbliższym czasie zostanie zaprzysiężona i rozpocznie swoją posługę.

 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na malowanie naszej świątyni. Za ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 3. Także dzisiaj Caritas rozprowadza znicze nagrobne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich. Znicze można także nabyć w zakrystii.

 4. Przypominamy, że przez cały październik modlimy się w naszym kościele na Różańcu: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.

 5. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w środę, 23 października o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Stygmatyka połączone z modlitwą różańcową oraz na Mszę św. o godz. 18.30.

 6. Nabożeństwo uzdrowienia połączone z błogosławieństwem olejami św. Szarbela odbędzie się w piątek, 25 października o godz. 19.30.

 7. Kartki z imionami zmarłych wypominki (zalecki) wraz z ofiarami na potrzeby parafii – można składać do skarbony z wypominkami przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jak również w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych będziemy się modlić podczas Mszy św. w Dzień Zaduszny oraz na różańcu przez cały listopad.

 8. W niedzielę, 13 października ruszył kolejny etap tegorocznej edycji bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nasi parafianie złożyli projekty dotyczące terenów przy ul. Fałata i Woźniaka, i proszą o ich poparcie. Szczegóły w gablocie.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym jak bł. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak to czyni po śmierci, a także o rodzicach św. Jana Pawła II oraz o tym, jak chronić dzieci przed pornografią.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jarosław KLIMCZAK, lat 56 z ul. Grabowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…