Ogłoszenia duszpasterskie

17 lutego 2019 - VI Niedziela zwykła 

 

 1. Siostry kapucynki bardzo dziękują za wszelkie materialne i duchowe ofiary na cele domu dziecka w Wąwolnicy. Kwota którą zebrały to 8000 zł. Msza św. za dobrodziejów zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00 w Wąwolnicy za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej.

 2. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych, a więc do końca lutego, zostają zawieszone Msze św. dla przedszkolaków o godz. 11.30. Najbliższa Msza św. dopiero w niedzielę 3 marca.

 3. Msze święte i nabożeństwa w ciągu tygodnia będą nadal odprawiane w kaplicy św. Franciszka.

 4. W środę, 20 lutego zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się jak zwykle od wieczornej Mszy św.

 5. W piątek, 22 lutego zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, w czasie którego będziemy przyzywali wstawiennictwa św. Szarbela. W czasie nabożeństwa: błogosławieństwo olejem św. Szarbela oraz uczczenie Jego relikwii.

 6. W sobotę, 23 lutego zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 oraz na wieczorną Mszę św. w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo naszego Patrona.

 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy, Niepokalanowa i Torunia w dniach od 27 do 30 maja 2019 roku. Koszt pielgrzymki: ok. 700 zł, w zależności od wielkości grupy. Szczegóły znajdują się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Zapisy w kancelarii lub u br. Jacka Waligóry.

 8. Dziś przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na pokrycie bieżących kosztów ogrzewania kościoła i domu katechetycznego. Miesiąc styczeń był dość mroźny i rachunki przekroczyły 7000 zł. Dziękujemy za składane ofiary.

 9. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytać możemy m.in. o wizycie papieża Franciszka w Emiratach Arabskich oraz o prezesie Szlachetnej Paczki.

 10. W tym tygodniu odeszła do wieczności spośród naszych parafian: śp. Waleria Beier lat 80 z ul. Olimpijskiej Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Pogoda płata nam różne figle. Tak czy inaczej zrobiło się już zimno.

Jeśli chcemy czuć się w kościele komfortowo, 

musimy włączać ogrzewanie, a to ma swoją cenę...

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde wsparcie jest ważne i liczy się!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…