Ogłoszenia duszpasterskie

19 stycznia 2020 –  2. Niedziela zwykła

 

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych domostwach oraz za złożone ofiary.

 2. Od soboty, 18 stycznia do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła – 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.

 3. We wtorek, 21 stycznia przypada dzień babci, a w środę, 22 stycznia – dzień dziadka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych wyjątkowych osób.

 4. W czwartek, 23 stycznia zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 oraz na wieczorną Mszę św. w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo naszego Patrona.

 5. Za tydzień, w III niedzielę okresu zwykłego, 26 stycznia przypada ustanowiona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego. Zapraszamy w tym dniu do kościoła na rozważanie Słowa Bożego według metody lectio divina na godzinę 18.00.

 6. Take za tydzień podczas wszystkich Mszy świętych Proboszcz podsumuje tegoroczną kolędę, która jak zawsze daje pewne spojrzenie na całość parafii, na problemy, którymi żyją parafianie i pozwala wyciągać wnioski na przyszłość.

 7. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 15.00 odprawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w kaplicy możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 8. Na stoliku za ławkami zostały wyłożone tegoroczne Informatory parafialne, które można zabrać np. dla rodziny czy znajomych spoza parafii.

 9. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, skąd się bierze pokój serca, a także dlaczego warto tracić czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz przepis na domowy chleb.

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…