Ogłoszenia duszpasterskie

15 kwietnia 2018 - 3. Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby Caritas diecezji i naszej parafii.

 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na cele remontowe w naszym kościele.

 3. W naszej parafii głoszone są Katechezy Zwiastowania. Serdecznie zapraszamy szczególnie tych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, oraz doświadczyć działania Zmartwychwstałego w swoim nierzadko trudnym życiu. Katechezy głoszone są w poniedziałki i środy o godz. 19.15 w kaplicy św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy!

 4. W środę, 18 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. Także w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich na wspólne uwielbienie Zmartwychwstałego Pana.

 6. Jak co roku przy naszej parafii odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Stary, nieużywany sprzęt elektryczny i elektroniczny można przynosić od środy godz. 9.00 do czwartku godz. 13.00.

 7. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, szczególny dzień troski o powołania do służby kapłańskiej. Zapraszamy do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Za tydzień przed kościołem będziemy mieli możliwość materialnego wsparcia formacji kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego w naszym kapucyńskim seminarium w Krakowie.

 8. Za dwa tygodnie, w sobotę, 28 kwietnia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja pierwszej polskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. Planujemy wspólny wyjazd autokarem na tę wyjątkową uroczystość. Wyjazd w sobotę, 28 kwietnia o godz. 6.30, powrót ok. godz. 16.00. Koszt: 30 zł. Zgłoszenia do końca tygodnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym bardzo ciekawe, pełne nadziei spojrzenie na Kościół we Francji, który w ciągu ostatnich lat wzbogacił się o wiarę i świadectwo aż 9 męczenników; a także o swoistej modzie na świętych w kraju nad Wisłą, o recepcie papieża Franciszka na świętość oraz o Bogu, który ratuje z grobu grzechów właściciela warsztatu samochodowego. Pamiętajmy, że czytanie dobrych tekstów pomaga nam wierzyć!

 10. W ostatnich dwóch tygodniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Śp.: Matylda PŁASZCZYMĄKA lat 90 z ul. Olimpijskiej, Zdzisław KORDASIEWICZ lat 84 z ul. Strzelców Bytomskich, Helena JASTRZĘBOWSKA lat 80 z ul Legionów. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz radości i pokoju od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Robimy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia ma objąć wymianę wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Całkowity koszt wyniesie ponad 25 000 zł. 

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

 • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
 • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
 • tel. +48 32 787 75 10
 • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
 • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 


  

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…