Boży Włóczęga na ołtarze

Watykan potwierdził heroiczność cnót kapucyna Serafina Kaszuby. Czy "Boży Włóczęga" zostanie błogosławionym?

List Ministra Prowincjalnego w związku z ogłoszeniem dekretu o heroiczności cnót Serafina Kaszuby

Drodzy Bracia i Siostry, jako Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, pragniemy podzielić się z wami radością z zakończenia procesu beatyfikacyjnego naszego współbrata Serafina Kaszuby. Stało się to, kilka dni temu, 26 września, gdy Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót i przyznał mu tytuł: Czcigodnego Sługi Bożego.

Alojzy Kaszuba, w Zakonie: Serafin, urodził się 17 czerwca 1910 roku w Zamarstynowie, który obecnie jest dzielnicą Lwowa. W 1928 roku wstąpił do Zakonu Kapucynów, a 5 lat później przyjął świecenia kapłańskie. Jako wędrowny duszpasterz, z narażeniem wolności i życia, służył wiernym, głosząc Ewangelię i udzielając sakramentów świętych. Za działalność ewangelizacyjną był represjonowany przez władze sowieckie, szkalowany w gazetach, pozbawiony praw, więziony i skazany na wygnanie. Działał na Wołyniu, Ukrainie, Syberii i w Kazachstanie. Całkowicie zdany na Bożą Opatrzność niósł ludziom Boga nie zważając na konsekwencje, zmęczenie i zdrowie. Zmarł we Lwowie dnia 20 września 1977 roku podczas modlitwy brewiarzowej.

Proces Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby został zakończony, zaś jego beatyfikacja będzie możliwa, gdy za jego przyczyną dokona się cud. Zachęcamy więc do modlitwy o jego rychłą beatyfikację, jak również do polecania Panu Bogu waszych ważnych spraw przez jego wstawiennictwo. Obyśmy już niebawem mogli się cieszyć wyniesieniem do chwały ołtarzy tego niewątpliwie niestrudzonego Apostoła miłosierdzia.

 

Kraków, 26 września 2017 r.

Br. Tomasz Żak OFMCap

Minister prowincjalny

O Czcigodnym Słudze Bożym Serafinie Kaszubie z Zakonu Kapucynów możesz przeczytać TUTAJ

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…