Gdy ci w duszy gra

Nasza parafia daje też możliwości rozwijania talentów artystycznych. Jeśli tylko ktoś ma odrobinę słuchu muzycznego, potrafi śpiewać lub grać na jakimś instrumencie może rozwijać swoje zdolności a zarazem  

Chór parafialny Francesco
Powstały w 2013 roku chór parafialny Francesco zdążył od tego czasu zaskarbić sobie sympatię wiernych przychodzących do kościoła parafialnego. Swoim śpiewem uświetnia największe uroczystości w ciągu roku liturgicznego. Wszyscy, którzy kochają piękny śpiew i posiadają chociaż odrobinę słuchu muzycznego (niekoniecznie znajomość nut), są serdecznie zaproszeni na próby chóru, które odbywają się we wtorki w godz. 18.30 – 21.00. Dyrygentem i merytorycznym opiekunem chóru jest Filip Białas.

Schola dziecięca Źródło
Schola dziecięca została założona w roku 2013. Jej zasadniczym celem jest pomoc w animacji niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30 poprzez prowadzenie śpiewu. Scholę prowadzi Dorota Dakszewicz, muzyk i pedagog. Wspomaga ją s. Patrycja Mirosławska. Próby śpiewu odbywają się w każdą sobotę o godz. 15.00 w domu katechetycznym. Dzieci chętne do śpiewania w scholi serdecznie zapraszamy. Zapisy dzieci chętnych do włączenia się w śpiew odbywają się w soboty na próbach lub w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Trąbki Jerycha
Istniejący przy parafii zespół instrumentalno–wokalny Trąbki Jerycha spotyka się i ćwiczy w kaplicy św. Franciszka. Próby odbywają się w środy lub soboty. Osoby chętne do wspólnego grania i śpiewania są mile widziane. Po śmierci Adama Kleimana – założyciela zespołu opiekunem Trąbek Jerycha została jego żona Maria (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zrobiliśmy nowe nagłośnienie do kościoła, aby lepiej słyszeć Słowo Boże.

Bardzo prosimy o wsparcie...

Remont nagłośnienia polegał na wymianie wzmacniacza, okablowania, głośników oraz mikrofonów.
Pracy podjęła się i wykonała ją renomowana Firma Rduch, która wyceniła całość na kwotę 35 200,- zł.
Dotychczas udało nam się zebrać ok. 3/4 należności za tę inwestycję.

Jeśli możesz, pomóż!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…