Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio

fot. Pixabay.com

Możesz wspomóc bezdomnych w ich powrocie do normalnego życia!

Czas rozliczeń podatkowych powoli dobiega końca! Przekazując swój 1% podatku na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio możesz wspomóc największe charytatywne dzieło Braci Kapucynów w Polsce! Nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. By odmienić historie osób bez domu wystarczy uzupełnić kilka rubryk swojego PIT-u.

– Żyjąc w schronisku dla bezdomnych marzyłem o normalności. Trafiłem do Dzieła i moje życie zaczęło się zmieniać. Podjąłem leczenie. Zacząłem uczestniczyć w seansach kinowych – zawsze lubiłem film. Wyspowiadałem się po raz pierwszy od 20 lat. Mam pracę i… patrzę z nadzieją w przyszłość… – mówi Pan Marcin, bez domu.  Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od kilkunastu lat wspiera osoby takie, jak pan Marcin – bezdomne i zagrożone bezdomnością. Obecnie pod opieką Dzieła znajduje się ponad 2000 potrzebujących. Z myślą o nich w 2010 i 2013 roku w Krakowie zostały otwarte dwa, specjalistyczne Centra Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W Centrach tych osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie doraźne: zjeść ciepły posiłek, umyć się, skorzystać z pomocy medycznej, wyprać odzież, mogą także liczyć na długofalowe wsparcie specjalistów: pracowników socjalnych, prawników, doradców zawodowych, terapeutów, kapłanów. Dodatkowo Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi mieszkania wspierane i chronione, w których kilkadziesiąt osób bezdomnych na nowo uczy się prowadzenia domu. Dzięki tej wszechstronnej pomocy Dzieła wiele osób bezdomnych odzyskało samodzielność i powróciło do godnego, pełnego życia w społeczeństwie.

Twój 1 % sprawia, że w Dziele Pomocy św. Ojca Pio:

codziennie wydawanych jest 150 bułek
co miesiąc odbywa się ponad 400 kąpieli w łaźni
co rok udzielanych jest ponad 5000 konsultacji specjalistycznych – psychologicznych, socjalnych, prawnych, zawodowych

Twój 1% odmienia na lepsze historie osób bez domu!

Jednym ze sposobów wsparcia działalności kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest przekazanie 1% swojego podatku.

Wystarczy wypełniając rozliczenie podatkowe w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS: 00 00 21 72 72.

Pomocą w rozliczeniu może być też bezpłatny program do rozliczeń podatkowych PITy2017 Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS, który znajduje się na stronie internetowej Dzieła: www.dzielopomocy.pl/.

Emeryci i Renciści mogą w bardzo łatwy sposób przekazać 1% podatku na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W tym celu należy wypełnić formularz PIT-OP, który będzie można zabrać z naszego kościoła lub pobrać ze strony www.dzielopomocy.pl.

W PIT-OP wystarczy wpisać swoje dane PESEL, ROK – 2017, URZĄD SKARBOWY, do którego adresowane jest oświadczenie, NAZWISKO, IMIĘ, DATĘ URODZENIA i złożyć podpis. Najważniejszym punktem jest wpisanie numeru KRS Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: 00 00 21 72 72.

O Dziele Pomocy św. Ojca Pio opowiadać będzie br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap w niedzielę 11 lutego na wszystkich Mszach Świętych w naszym kościele.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio corocznie wspomaga inicjatywy na naszej parafii dofinansowując działanie świetlicy „Arka” oraz zimowe wyjazdy feryjne i wakacyjnie młodzieży z ubogich rodzin.

 

Pogoda płata nam różne figle. Tak czy inaczej zrobiło się już zimno.

Jeśli chcemy czuć się w kościele komfortowo, 

musimy włączać ogrzewanie, a to ma swoją cenę...

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde wsparcie jest ważne i liczy się!

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…