Kapłan do szpiku kości

Poznaj historię Apostoła Wschodu, niezłomnego kapłana, kapucyna...

Książka „Serafin Kaszuba. Kapłan do szpiku kości” to historia zakonnika, kapucyna, który po 1945 roku pozostał w Związku Sowieckim, aby prowadzić tajne duszpasterstwo na rozległych obszarach Ukrainy, Kazachstanu i Syberii. Był ścigany przez policję, szkalowany w gazetach, aresztowany i zamknięty w zakładzie dla nieuleczalnie chorych, z którego uciekł. Zmarł we Lwowie w 1977 roku. Książka oparta jest na dokumentach archiwalnych i tych z procesu beatyfikacyjnego, zawiera dokumenty nigdy dotąd niepublikowane. Autor – br. Ryszard Modelski OFMCap – zajmował się sprawą beatyfikacyjną czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby w Rzymie z ramienia Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Zachęcamy do lektury audio jak również do modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby.

MODLITWA O BEATYFIKACJĘ

Boże Ojcze miłosierny, spraw, by Twój sługa Serafin Kaszuba, kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, został przez Kościół ogłoszony błogosławionym. On całe swoje życie poświęcił ofiarnej pracy, by Twoim dzieciom prześladowanym za wiarę nie brakło światła Ewangelii i łask płynących z sakramentów świętych. Za jego przyczyną proszę Cię, udziel mi łaski..., której obecnie tak bardzo potrzebuję. Proszę także o to, bym podobnie jak Czcigodny Sługa Boży Serafin we wszystkich zdawał się na Twoją Opatrzność i nawet w najtrudniejszych okolicznościach życia powtarzał: Ojcze, nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie! Proszę Cię o to w Imię Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Amen.

(Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…)

Bracia Mniejsi Kapucyni posługujący w tej parafii

serdecznie dziękują wszystkim parafianom i sympatykom

za wsparcie duchowe i materialne, za wszelkie ofiary

„tacy niedzielnej” wpłacane na nasze konto parafialne

lub składane do skarbony w kościele. 

 

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…