Przed nami kolejna Lednica

Każda Lednica ma swoje niepowtarzalne hasło. Organizatorzy odkryli przed nami tegoroczne. Zrobili to pięknie. Zobacz film:

Kiedy w 2016 roku spotkaliśmy się nad brzegami jeziora Lednickiego, przyświecało nam słowo "Amen", które odnosiło się nie tylko do 1050 rocznicy Chrztu Polski, ale było również podziękowaniem za życie zmarłego kilka miesięcy wcześniej o. Jana Góry OP - twórcy i duszpasterza Lednicy. Kolejne dwa hasła były nadane jeszcze przez zmarłego dominikanina. W 2017 roku "Idź i kochaj", a w 2018 r. "Jestem".

Ten rok będzie wyjątkowy, gdyż powracamy niejako do przesłania sprzed 15 lat. Wtedy - w 2004 r. - młodzi "dali się złowić w sieci Miłości" i za św. Piotrem wyznawali miłość Bogu. Dziś to Bóg wyznaje miłość nam. "Wiesz, że Cię kocham" - słyszy w trudnym dla siebie momencie chłopak, którego możemy zobaczyć w filmie. 

Zapytaliśmy Wspólnotę Lednica2000 o inspirację:

"Ojciec Jan W. Góra OP, założyciel i pierwszy duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 powtarzał często za św. Janem Pawłem II: Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany. Ta myśl, którą postaramy się przekazać młodzieży podczas XXIII. Spotkania Młodych LEDNICA 2000, jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć. Wskazywał na eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom - również w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej. Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu" - mówi nam Julia Chałasiak, rzecznik prasowy Lednicy2000.

1 czerwca 2019 roku na Polach Lednickich spotkamy się pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham".

 

Tekst Szymon Żyśko
za portalem DEON.PL

cache/resized/8217e70a551bd3d290a58eaa99550870.jpg 1
czerwca 2019

Przed nami kolejna Lednica

Każda Lednica ma swoje niepowtarzalne hasło. Organizatorzy odkryli przed nami tegoroczne. Zrobili to pięknie. Zobacz film: ...

Będziemy malować nasz kościół. Chcemy, żeby był piękny. 

Koszty tej inwestycji będą bardzo duże.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

 

 Chcę przekazać ofiarę

Nasz adres

  • Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - Bracia Kapucyni
  • ul. Ligonia 2, 41-902 Bytom
  • tel. +48 32 787 75 10
  • e-mail: pks_bytom (at) kuria.gliwice.pl
  • konto parafii: 97 1240 1343 1111 0000 2367 4543

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…